Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bostancı’dan Birlik Medya’ya Ziyaret

Gündem Yayın: 06.07.2022 14:12
Bostancı’dan Birlik Medya’ya Ziyaret

Yeniden Refah Partisi Karabük İl başkanı Bilal Bostancı ve Merkez İlçe Başkanı Abidin Ertekin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Karabük  Birlik Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Karabük basınının tek çatı altında birleşmesini Karabük adına olumlu bulduklarını belirten yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bilal Bostancı; “Biz görüyoruz Karabük’ün siyasi ortamını, hizmetleri yapılıyor mu yapılmıyor mu diye ama sizler haberciler olarak bize nazaran bazı şeylerden daha fazla haberdar oluyorsunuz. Karabük’le ilgili çok büyük, çok ciddi projelerimiz var bunun da hayata geçirilebilmesi için ciddi anlamda çalışıyoruz. Ağustos ayında İl Kongremizi yapacağız, İl Kongresinin ardından çok ciddi bir çalışma ekibiyle çok büyük işler başarabilmek adına yeniden bir start vermiş olacağız” dedi.

İl Kongresinde yeniden aday olup olmayacağı ile ilgili de bilgi veren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bilal Bostancı; ” Bizler bir temayül gerçekleştirdik, temayül Genel Merkeze ulaştı, İnşallah gelen cevaba göre devam edeceğiz. Bizler tabi adayı diye söylemiştik. Kongremize Genel Başkanımız katılacak” dedi. (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

Manşet Yayın: 24.06.2024 15:04
Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

AK Parti Karabük Milletvekilleri düğün dernek  dolaşarak çok çalışmanın verdiği yorgunluğu atarken,  CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay ise Karabük ve ilçelerinin sorunlarını  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyor.

Karabük’ün sorunları, AK Parti ve CHP milletvekili arasında büyük bir fark yaratıyor. AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, düğün dernek dolaşarak, yoğun çalışmanın verdiği yorgunluğu atmakla meşgulken, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük ve ilçelerinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyarak aktif bir rol üstleniyor.

CHP Milletvekili Cevdet Akay, TBMM’de yaptığı konuşmalar ve verdiği önergelerle Karabük’ün çeşitli sorunlarına dikkat çekiyor. Altyapı eksikliklerinden, eğitim ve sağlık hizmetlerindeki yetersizliklere, sanayi ve tarım alanındaki problemlere kadar birçok konuyu gündeme getiren CHP Milletvekili Akay yaptığı açıklamada, Karabük halkının sesi olmayı ve sorunlarına çözüm bulmayı amaçladığını ifade ederken, sorunları meclis gündemine taşımaya devam edeceğini söyledi.

Öte yandan AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’ın  Karabük’ün ihtiyaçlarını ve sorunlarını göz ardı ettiği dile getirilirken, daha çok sosyal etkinliklerde boy göstermeleri ve bunu da sosyal medya hesaplarından paylaşmaları eleştirilere neden oluyor. Vatandaşlar, “Milletvekillerinin düğün, nişan gibi organizasyonlara katılımı, seçmenleriyle birebir temas kurmaları açısından önemli ama   Karabük ve çevresindeki problemlerle ilgilenmeleri gerektiği de unutulmamalıdır” diyerek AK Parti Milletvekillerini sorunların çözümü noktasında göreve davet ettiler.

2023 Yılında yapılan Genel Seçimler ile 2024 yılında yapılan Yerel Seçimlerde iktidara Karabük halkının çoğunluğunun desteği bilinirken, vatandaşlar da bunun karşılığı olarak

Milletvekillerinden  aktif bir şekilde sorunları dile getirmesini ve çözüm odaklı çalışmasını bekliyor.  Muhalefet Milletvekili olmasına rağmen Cevdet Akay’ın Karabük’ün sorunlarını mecliste dile getirmesi önemli bir adım olarak görülse de  kalıcı ve etkili çözümler için tüm milletvekillerinin ortak bir çalışma yürütmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.