Karabük’te bitkisel üretim yapan üreticilere, bitki koruma ürünleri uygulayıcı eğitimi verildi. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Çetin Ayvalık; Bitkisel üretimde sürdürülebilir üretimin sağlanması ve tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşmalarının temini noktasında, üreticilere önemli görevler düştüğünü söyledi.
Bu amaçla, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü teknik personeli tarafından belirli dönemler halinde düzenlenen eğitimler ile üreticilere gerekli eğitimler verilirken, ayrıca üretim sahalarında da teknik destek sağlanıyor . Eğitimde ayrıca, üreticilere hasat öncesi pestisit denetimi ve numune alma esasları konularında da bilgilendirmeler yapıldı.
Karabük İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık; Müdürlük olarak, en önemli ilkelerinden biri olan temiz çevre, güvenilir gıda, sağlıklı insan sloganıyla çalışmalarının devam ettiğini ifade ett.