Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bir Yılı Daha Geride Bıraktık

Gündem Yayın: 11.10.2018 13:05
Bir Yılı Daha Geride Bıraktık

Gazetemiz KARABÜK POSTASI bugünkü sayısı ile 62. Yayın yılını geride bırakarak 63. Yayın yılına girecek.

Gazetemizin imtiyaz sahibi Merhum TUNCER ERSÖZLÜ’nün kalemini satmadan, meslek onurunu ayaklar altına aldırmadan, şantaj yaparak kendisine menfaat temin etmeden bugünlere getirdiği ve bize emanet ettiği  KARABÜK POSTASI GAZETESİ’ni bundan sonra da aynı çizgide devam ettirtiyoruz, ve ettireceğiz.

KARABÜK POSTASI GAZETESİ Ailesi olarak bir yılı daha geride bırakmanın mutluluğunu okurlarımızla yaşıyoruz.

KARABÜK POSTASI GAZETESİ olarak, “ Karabük’ün sorunları ve sıkıntılarının giderilmesi yönünde her zaman yapıcı haberler yaparak, kamuoyunun bilgilenmesini sağladık. Hiçbir zaman yıkıcı ve yanlış haberler peşinde koşmadık. Her zaman İlimizin menfaatlerini ön planda tutarak bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz de. Gazeteciliğin fedakarlık ve özveri isteyen bir meslek. Mesleğimizin en sevdiğimiz yanı yaptığımız ekip çalışmalarımızın başarılı olması ile gazetemizin siz değerli okuyucularımıza ulaşması ve haberlerimizin kamuoyu ile paylaşılmasıdır.

Yerel basın yıllardır ihmal edilmiş ulusal basına sağlanan imtiyazlar maalesef yerel basına sağlanmamıştır. Bugün dolar  kurundaki artışa paralel olarak yaşanan ekonomik krizden dolayı kağıt fiyatları başta olmak diğer girdilerin fiyatları yüzde yüzdü artmış ve Anadolu Basını adeta zor bir dönemece girmiştir.  Gazetelerin gelirleri  her geçen gün düşerken,  yerel basın yayın hayatını zor koşullarda sürdürmeye devam etmektedir.

Yerel basın bugüne kadar  Anadolu’nun sesi olmuştur. Ancak bu ses acil tedbirler alınmadığı sürece kısılma noktasına gelmiştir.  Yerel basın aynı zamanda bugün ulusalda yazan çizen tüm gazetecilerin çıkış noktası, bir anlamda ocağıdır. Yerel basın 5. kuvvettir. Ama ne yazık ki yıllardır hep göz ardı edildi, hak ettiği değer verilmedi. Biz yerel basının şartlarının iyileştirilmesini, ulusala sağlanan hakların yerel basına da sağlanmasını istiyoruz. Büyümemiz, daha geniş kitlelere ulaşmamız için desteğe ihtiyacımız var”

Bu vesile ile  KARABÜK POSTASI GAZETESİ Ailesi olarak çok değerli gazeteci büyüğümüz, ağabeyimiz merhum TUNCER ERSÖZLÜ’ye bir kez daha Allah’tan Rahmet diliyoruz.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.