Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

BEÜ Afrikalı Öğrenciler Toplantısı

Zonguldak Yayın: 30.04.2016 08:07
BEÜ Afrikalı Öğrenciler Toplantısı

ZONGULDAK Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından Afrika’dan BEÜ’ye yeni gelecek olan öğrencilere hem Türkçe öğrenmede hem de Türk kültürüne, şehre ve üniversiteye alışmalarında yardımcı olmak onları doğru yönlendirebilmek amacıyla bir toplantı düzenlendi. Bülent Ecevit Üniversitesi’nde 18 farklı ülkeden 44 Afrikalı öğrenci Eğitim öğretim görmektedir. Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda Afrikalı öğrenciler ile bir araya gelerek birbirlerini tanıma fırsatı sunmak, sorunlarını dinleyerek yardımcı olmak amacıyla toplantı düzenlendi. Toplantıda ayrıca Afrika’yı tanıtma amacıyla değişik faaliyetler düzenleyebilmek için fikir alışverişi yapılarak diğer ülke öğrencileri ile etkileşim halinde etkinlikler yapmayı ve farklı organizasyonlar programlaması hedeflendi. Öğrenciler, BEÜ’ye renk katmak, hem Zonguldak’ta hem de Türkiye’de kendilerini ve BEÜ’yü temsil etmek, Zonguldak’ta ve üniversitede yaşadıkları her anı ve olayı mezun olduktan sonra unutulmaz hatıralarla anmak üzere bu etkinliği düzenlediklerini vurguladılar.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vezirköprü Sulama Barajı’nda ’kuraklık’ alarmı

Dünya Yayın: 17.07.2024 16:45
İhlas Haber Ajansı
Vezirköprü Sulama Barajı’nda ’kuraklık’ alarmı

Samsun’un Vezirköprü Sulama Barajı’nda kuraklık nedeniyle suyun kritik seviyeye indiğini belirten Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, “Çiftçimiz suyu idareli ve kontrollü kullanmalı” dedi.

Son yıllarda Türkiye’de ve Vezirköprü’de yaşanan kuraklığın git gide artığını belirten Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, “Ülkemizi ve özellikle ilçemizi etkileyen bir kuraklık yaşıyoruz. Bu kuraklıktan barajlarımızda nasibini aldı. Geçmiş yıllardaki verilere göre tam dolu olarak sulama sezonuna başlayan barajlarımız, bu yıl sezona yaklaşık yüzde 55 doluluk oranıyla girdi. Üstüne bir de nisan yağmurlarının yağmaması nedeniyle çiftçimiz hububat sulamaları yapılınca barajlarımızdaki su kritik seviyeye indi” diye konuştu.

Açıklamalarına devam eden Kaya, “Bu kuraklık sorununun önüne geçebilmek için, tüm çiftçilerimizin suyu idareli ve kontrollü kullanmaları, ayrıca sulamasını düzenli olarak takip ederek suyu israf etmemesi gerekiyor. Kalan suyun son derece dikkatli ve bilinçli kullanılması artık zaruridir” şeklinde konuştu.

Paylaş: