Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Beslediği köpeği darp edilerek öldürüldü

Gündem Yayın: 23.10.2023 20:12
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Yolgeçen köyü Gülşenler Mahallesi’nde Mahir Şen’in kız kardeşi Hilal Şen ile birlikte beslediği ‘Tüylü’ isimli köpek 3 gün önce ölü bulundu. Şen ailesi durumu jandarmaya bildirdi ve yapılan incelemede köpeğin darp edilerek öldürüldüğü belirlendi. Görgü tanığı ve güvenlik kamerası bulunmadığı için köpeği kimin öldürdüğü tespit edilemedi.

‘Tüylü’ öldürülmeden 8’i dişi 1’i yavru 4 erkek köpeğe evinin avlusunda baktığını ifade eden Şen, köylünün 10 yıl içinde 15 köpeğinin zehirlenerek ya da dövülerek öldürüldüğünü öne sürdü. İşsiz olduğunu, vicdan ve merhamet duygusuyla köpeklere baktığını söyleyen Mahir Şen, “Bir hayvansever olarak elimden geldiğince köpek bakmaya çalışıyorum. Maddi durumum da gelirim de yok. Köpeklerimi de zehirliyorlar. Köyde hayvana bakmakta zorlanıyorum. Baktırmıyorlar, vatandaşlar bakmamı istemiyor. Öldürüyorlar, zehirliyorlar, darp ediyorlar köpeklerimi. Jandarma da geldi. Öldürülen köpeğimin fotoğraflarını çektiler. Darp edilerek öldürülmüş, öyle tespit edildi. 8 tane dişi köpeğim var, dışarıdan geldiler, hayvansever olduğum için bana sığındılar. Bu köpekler yavruluyordu, ben de hayvanseverlerden yardım istedim. Destek oldular, kısırlaştırma ameliyatlarını yaptırıp bize teslim ettiler. Şu an 8 tane dişi 3 erkek köpeğim var. 4 erkekti, birini öldürdüler işte” dedi.

10 yılda 15 köpeği öldürülmüş

10 yıl içinde 15’e yakın köpeğinin öldürüldüğünü söyleyen Mahir Şen, “Ben baktığım sürece köpeklerime saldırı devam ediyor. Yıllardır böyle. ‘Sen bu köpeğe niye bakıyorsun? Senden başka kimse yok mu?’ Ondan sonra tehdit ‘bu köpeklere bakmayacaksın’ diye. Köpeklerim genelde zehirlenerek öldürüldü, zehirliyorlar. En son öldürülen köpeği darp ederek öldürdüler. Ondan önce de dövülerek öldürüldü. Genelde zehirleniyorlar. Köpeğimin birini vurdular, hatta boynundan girip sırtından çıktı kurşun. Veterinere götürerek antibiyotikle tedavi ettirdim. İyileştirdim. İstemiyorlar kısacası, ne beni ne köpeğimi istiyorlar. Bu konuda yardım istiyorum. Ben vicdan, merhamet duygusuyla bunlara bakmaya çalışıyorum ama bakacak gücüm yok” diye konuştu.

Jandarmanın soruşturma başlattığını belirten Mahir Şen, “Bizzat gözle gören veya kamera kaydı olmadığı için işlem yapılamadı. Yalnızca jandarma tarafından tahkikat başlatıldığını söylediler. Jandarma ‘Peşini bırakmayacağız’ dedi. Parayla aldığım 3 kangal köpeğim de vardı, onları da barındırmadılar. Köpekler can çekişe çekişe, ağızlarından sarı su gelerek, ciğerleri patlamış köpeklerin. Veterinere götürdüm ama kana karışmış kurtaramadım. Ben mağdurum, ne yapacağımı bilemiyorum. Ben de mi bu köpekleri ormana dağa bırakayım” ifadelerini kullandı.

Davalık oldukları köpek de zehirlenmiş

Daha önce tavukları yediği gerekçesiyle davalık oldukları evde besledikleri köpeğiyle fotoğrafını gösteren Hilal Şen, “Köy komşularımız mahkemeye verdi bizi. 2 yıl boyunca mahkeme sürdü ama beraat aldık. Tavuğu yediği ispatlanamadığı için. Bu köpek de birkaç sene sonra zehirlendi” dedi.

“Köyde köpek düşmanı yok”

Köyde köpeklerin öldürülmediğini savunan Yolgeçen Köyü Muhtarı İdris Odabaş ise, “Vatandaşın tavuğuna zarar veriyor. Köpekleri dışarıda besliyor, köpeklere bakmıyor zaten. Kendisi bakmıyor köpeklere. Zarar veriyorlar vatandaşa, tavuklarını yiyor. İşte çocuklara saldırıyor diye vatandaşın şikayeti bana. Ben kendim görmedim. Köpeklerin bu yüzden öldürülüp öldürülmediğini bilmiyorum. Köpekleri öldürdüler mi onu da görmedim. Çözüm olarak köpekleri bir yerde muhafaza altına alacak. Çözüm, avlu içerisinde bakacak ya da bakamadığı bir kısmını barınağa teslim edecek. Ben köpeklere kimsenin zarar vereceğini tahmin etmiyorum. Köyde öyle köpek düşmanı falan gibi bir sıkıntı yok. Kimse öyle bir şey yapamaz. Köyde kedi köpek, hayvan hepsi var. Beslenmez olur mu. Eski belediye başkanı ile mahkemelik mi değil mi bilmiyorum ama onların tavuklara saldırdığını birçok kez şikayet ettiler bana” ifadelerine yer verdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.