Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bayraktaroğlu, orman köylüsüyle buluştu

Zonguldak Yayın: 25.08.2023 00:36
İhlas Haber Ajansı
Bayraktaroğlu, orman köylüsüyle buluştu

Zonguldak’ta orman köylüleri istişare toplantıları devam ediyor.

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu ormanlar için gayret eden, her yıl milyonlarca fidanı toprakla buluşturan orman emekçi, kooperatifleri ve muhtarlar ile bir ortaya geldi. Devrek İlçesine bağlı orman köylerindeki muhtarlar ve kooperatif liderleri ile bir ortaya gelen Bayraktaroğlu “Orman köylümüzün yerinde kalkındırılması son derece kıymetli. Orman köylümüze her vakit takviye veriyoruz. Onlarla mütemmim cüziyiz yani etle tırnak gibiyiz” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman Köylülerine Traktörleri Teslim Edildi

Manşet Yayın: 30.05.2024 13:31
Orman Köylülerine Traktörleri Teslim Edildi

Ovacık Orman İşletme Müdürlüğünde 2024 yılı ORKÖY Destekleri Üretim Mekanizasyonu Projeleri kapsamında, orman köylerinde ikamet eden 3 kişiye traktörleri ve anahtarları teslim edildi.

Ovacık Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen programda konuşan Ovacık Orman İşletme Müdürü Altun Aktaş, köylerin  refah düzeyini yükseltecek bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

İşletme Müdürü Altun  Aktaş, “Ovacık Orman İşletme  Müdürlüğü olarak 2024 yılında orman köylülerine 3 adet traktör tahsisi yapıldı. 420 bin TL hibe olmak üzere  2 milyon 100 bin TL kredi kullandırıldı. Devletimizin imkanları doğrultusunda her zaman orman köylülerinin yanında olduk ve orman köylümüzü desteklemeye  devam edeceğiz” dedi.

Müdür Altun daha sonra hak sahibi üç kişiye traktörlerini ve anahtarlarını teslim etti. Düzenlenen Anahtar teslim Törenine; hak sahiplerinin yanı sıra Orman İşletme personeli katıldı.

Orman Koylulerine Traktorleri Teslim Edildi2