Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Başkan Vergili “ Kaynak bulup, işleri yapmak herkese basit geliyor”        

Gündem Yayın: 05.08.2017 12:48
Başkan Vergili “ Kaynak bulup, işleri yapmak herkese basit geliyor”        

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili göreve geldiği günden itibaren bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar sonucunda Karabük’ün hiçbir büyük probleminin kalmadığını söyledi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili görev geldiği günden bugüne kadar Karabük’e bir çok hizmet ettiklerini söyledi. Başkan Vergili “ Karabük’te belediye ye kaynak bulup işleri yapmak herkese basit geliyor. Biz belediye olarak mali disiplini sağladık ve güzel bir ekip çalışması ile tüm işlerin üstesinden geldik” dedi

BÜYÜK PROBLEMİMİZ KALMADI

Karabük Belediyesi olarak yapılan işler sonrası hiçbir büyük problemin kalmadığını belirten Başkan Vergili “Karabük’ün büyük problemleri kalmadı. Asfalt problemimiz yok, yol problemimiz yok, kaldırım problemiz yok, biz zaten kaldırımları falan fazladan yapıyoruz. Vatandaşların daha rahat etmesi için. Çok iyi kaldırım ve asfalt çalışmamız var. Ben 2018 yılından daha fazla umutluyum. Karabük’ün hiçbir problemi olmayacak. Amacımız Karabük’ü bir çok ilden daha iyi konuma taşımayı hedefliyoruz. Karabük’te bu kaynakları bulup işleri yapmak herkese basit geliyor. Vatandaşlara, bürokrasiye çok basit geliyor belki seçilmiş kişilere çok basit geliyor. Ben 2009 yılında göreve geldiğim zaman Karabük Belediyesinin 62 milyon TL borcu vardı. Şu anda yine Karabük Belediyesinin borcu 62 milyon TL. Bunun içersinde isale hattı borcu yoktu. Benim dönemimde yapılmamasına rağmen benim dönemime yazıldı. Yaklaşık bu borç 17 milyon TL. Su arıtma ile ilgili borcumuz yoktu su arıtmasının borcu da 17 milyon TL. Bu benim dönenimde yapıldı. Bu iki borcun ödeme süresi hemen hemen 25 yıllık. 2009 yılında göreve geldiğimiz tarihten bu günü kıyaslayacak olursak, bu iki borcu çıkartırsak Karabük Belediyesinin borcu 28 Milyon TL’dir. O zamanda bugüne hemen hemen yarıya kadar borç ödenmiş durumda. Yapılan arıtma ve isale hattının borçları uzun vadeli borçlardır. Biz istesek bu borcu 6 veya 7 ayda kapatabilecek kabiliyette bir belediyeyiz, mal varlığı ile yani”

ÇAĞRI MERKEZİ ÇOK FAAL

Karabük Belediyesi olarak çağrı merkezi kurdukları ve bu çağrı merkezine gelen şikayet ve isteklerden sonra işlerin kısa sürede çözüldüğünü hatırlatan Başkan Vergili “Karabük’te yaşamı etkileyecek bir problemin olduğunu ben görmüyorum. Çünkü belediye olarak sistemimizi oluşturduk. Vatandaşların şikayetleri kısa sürede çözülüyor. Özellikle çağrı merkezini kurduktan sonra bu işler daha güzel bir şekilde takip ediliyor. Çağrı merkezine gelen istekler, müdürlükler veya birimler tarafından yapılıyor. Bu müdürlüklere ve birimlere iletiliyor. Eğer, bu işler yapılmamış ise yapılmayan işler benim önüme geliyor. Bende niçin yapılıp yapılmadığını takip ediyorum. Ama genellikle, çağrı merkezine bildirilen şikayet veya istekler, direk müdürlüklere iletilerek, işler kısa sürede hallediliyor. Şunu belirtmek isterim, Karabük’te yaşam standartı  çok farklı durumu geldi”

MALİ SIKINTI YAŞAMADIK

Göreve geldikten sonra Karabük Belediyesinin mali sıkıntı yaşamadığını hatta 200 işçinin emekli edilerek kıdem tazminatlarının ödendiğini söyleyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “ Karabük Belediyesinde 8 yıl içersinde hiçbir mali sıkıntı çekmedi. İşçisine maaşı günü gününe ödendi. İkramiye hak edildiği gün verildi. Şu ana kadar Karabük Belediyesinden 200’e yakın arkadaşımızı emekli ettik. Bunların kıdem tazminatı 20 trilyona yakın bunları ödedik.  Eskisi gibi Karabük Belediyesinin borcunu var mıydı  yok muydu diye kimse tartışamıyor. Çünkü bizim nüfusumuz ile birlikte aynı olan yakın bir ilimizin 450 trilyon borcu var. Karabük Belediyesi olarak çok keskin noktalara parmak basarak, bu işleri kısa sürede bitirdi. Karabük 8 yıl içersinde çok büyük bir mesafe aldı. Bana göre hava kirliliği Karabük’te tamamen bitti. Kardemir’in yapacağı ek yatırımlarda bittikten sonra, Karabük belli Türkiye genelinde yaşanabilir şehirler arasında ilk beşe girebilir” dedi

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük Yayın: 05.12.2023 21:10
Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük’te kontrolden çıkan otomobilin dubaları kırarak durduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, Üniversite Mahallesinde meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen sürücü idaresindeki 78 AAN 796 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak bir kafenin önünde bulunan taş dubaları kırdı. Şans eseri yaralananın olmadığı kaza anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza sırasında olay yerinde kimsenin olmaması faciayı engellerken araçta maddi hasar oluştu. (İHA)