Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Başkan Vergili, Balıklarkayası Kavşak Projesi Hakkında Konuştu

Gündem Yayın: 11.08.2022 09:49
Başkan Vergili, Balıklarkayası Kavşak Projesi Hakkında Konuştu

Karabük’te kesintisiz trafik için yapılan projeler start aldı. Karabük Belediyesi tarafından Balıklarkayası mevkiinde start alan proje ile kentin önemli trafik kesim noktasındaki çilede sona erecek.
Karabük – Safranbolu karayolu balıklarkayası mevkiinde start alan proje çalışmalarını yerinde inceleyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, projenin bitişi ile birlikte vatandaşların kesintisiz trafik için ışıklara takılmadan Safranbolu ve Kastamonu istikametine rahat bir ulaşıma kavuşacaklarını söyledi.
Yapılan projenin alt geçit ve yan yollarla çok güzel bir proje olduğunu söyleyen Başkan Vergili, “Karayolları niye yapmadı, o niye yapmadı diye konuşacak arkadaşlar çok olacak. Daha önceki yıllarda Yeşil mahalledeki yol bile 2 sene asfaltlanmadı. Yok belediye mi yok karayolu mu yapacak diye. Sonuçta bunların ikisi de devletin bir parçası. Buraya da devletten kredi aldık. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, kredi taleplerimizi onayladı. İller bankası kredilerimizi sağladı. Bu imkanlarla beraber buradaki alt geçitli yol çalışmamızı yapmış olacağız. Karabük’ün en önemli kesim noktasındaki trafikteki problemi çözecek bir program. En fazla yıl sonuna kadar yeni kış gelmeden proje bitecek” dedi.

AW687508 05 scaled

“Çile çekmeden rahatlık refah olur mu”
Yapılan eleştirilere de cevap veren Başkan Vergili, “Millet Karabük’teki trafiği görüyor mu acaba. Göreve geldiğim zaman Karabük’te 26 bin araç vardı ama şimdi 70 binleri bulmak üzere. Neredeyse iki kişiden birine araba düşüyor. Bu gelişimi görüyor mu acaba arkadaşlar. Geçenlerde bir başlık atmışlar, Karabük’te kavşak trafik çilesi ne zaman bitecek diye. Daha dün başladık. Dün bir bugün iki, ne çilesi ya. Çile çekmeden rahatlık refah olur mu. Bu güzel bir proje ve bunu bugünkü imkanlarla belki yapabiliyoruz belki ileride bunu yapma bile şansımız olmayabilir. Görev sürelerimiz içinde bugüne kadar, alt geçitler, köprüler viyadük ve yürüyen merdivenler yaptık. Atılmayacak adımları attık. Çalışmalarımıza başlayınca seçim yaklaşıyor diye yapıyor diyorlar ama biz her zaman aynısını yaptık. Sonuçta siyaset bizim bir parçamız ve her zaman düşünürüz ama şuan bir yere aday değilim ama siyaset yaparız” ifadesinde bulundu.
Başkan Vergili, millet bahçesi ve meydanla ilgili çalışmaların Bakanlık tarafından yürütüleceğini ve anlaşmaları yaptıklarını da kaydetti. (İHA)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak Yayın: 25.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, eğitim ve yatırımlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. Gazetecilere açıklama yapan Bozkan, “Kazasız belasız eğitim öğretim yılını kapattık. Yaklaşık on bin çalışanımızla beraber huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirip çok şükür ciddi bir sorun yaşamadık. Eğitim öğretim yılı boyunca Aralık ve Kasım ayında yaşadığımız bir afet oldu. Orada çatılarımız uçtu. Devletin hızlı refleksiyle en hızlı şekilde giderdik. Onun dışında hani bu eğitim öğretim yılında önemli diyebileceğimiz herhangi bir sorun yaşamadık İnşallah önümüzdeki yıllarda hep beraber hayırlı hizmetler veririz. Hayırlı işler yaparız. Tatil sezonunda yatırım için gelecek ödeneğin tamamını kullanacağız. Kaç okulda onarım ve bakım yapılacağı ile ilgili acil çıkabilecek, anlık çıkabilecek yatırımlar nedeniyle kaç okulda yatırım yapılacağı İle ilgili veremiyorum. Onarım ve bakımları eylül ayında öğrencilerimiz geri dönünceye kadar tamamlayacağız” dedi.

Eğitim başarısında Türkiye’de ilk çeyrekte olduklarını ifade eden Bozkan, “Böyle keskin çizgilerle bir rakam belirtemiyorum. Fakat mükemmel de sıra yok. Biz en iyi olma tarafındayız. Ama keskin bir rakam vermem mümkün değil yüksek verilerle. Bu doğru olmaz. Bildiğimiz bir şey var Zonguldak eğitim başarısında Türkiye de ilk çeyreğin içinde. Eğitim öğretim yılı içinde TÜBİTAK’ta çok güzel projeler yapıldı. Bir ekibimiz Türkiye ikincisi oldu. Zonguldak Belediyesi’yle Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa engelsiz yaşam merkezinde düzenledi. Çalışmaları sonucunda teknoloji tasarım alanında Türkiye ikincisi oldu. Yine bir okulumuz kimya projesinde jüri özel ödülüne layık görüntü. Önümüzdeki yıllarda marka olmayı, teknoloji tasarımla ilgili yapılacak projelerde yazılım projelerinde planımız, programımız, marka şehir haline gelmek. Hatırı sayılır bir öğretmen açığımız yok. Sadece özel eğitim alanında açığımız var bazı branşlarda fazlamız var. Anlık açıklar oluşabilir. Bunlar giderilir. Sınıf öğretmenliğinde merkez ilçede açığımız var. Çok ciddi bir açığımız yok. Bu da emekli olanlardan kaynaklanıyor. Edebiyat öğretmeni fazlalığı var. Önümüzdeki yıllar bunlar tamamlanacak. Bilindiği üzere Yayla Okulunun yıkımı ile ilgili bir mahkeme süreci başladı. O mahkemenin sonuçlanmasını beklemek yerine Milletvekilimiz Muammer Avcı’nın öncülüğünde kolejin altında dört buçuk dönüme yakını bir arazi var. Şu anda zemin etüdü yapılıyor. İnşallah bu yaz ihalesini yapıp 24 derslikli Yayla Ortaokulunun yaptıracağız. Mahkeme süreci devam ettiği için ve bilirkişi raporu dayanıklı değildir İhtimali üzerine Yeni gayda okulun temelini atmaya hazırlanıyoruz. Kız Meslek lisesi kesinlikle yıkılmayacak ve kalıcı olarak kalacak. Kız Meslek lisesi için restorasyon, güçlendirme ihalesi başlayacak en kısa zamanda. Uzun zamandır yapımı devam eden Bahçelievler İlkokulu önümüzdeki 2024-2025 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açacağız. Halk Eğitim Merkez binası yapılan binaya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında taşınacağız 69 Ambarları mevkiinde Bilim Sanat Merkezi olarak yapılan binaya Rehberlik Araştırma Merkezleri, özel eğitim anaokulu, İki katı halk eğitim merkezidir. Hemen Milli Eğitim Müdürlüğümüz binasının yanındaki binaya. Onların geçişi de önümüzdeki eğitim öğretim yılında gerçekleşecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve gazetecilere görevlerinde başarılar dileyerek, “Çok zor ve meşakkatli bir göreviniz var. Allah yardımcınız olsun” dedi.