Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Başkan Çaylı’dan Altınkaya Esnafı ile toplantı

Yenice Yayın: 06.10.2021 12:09
Başkan Çaylı’dan Altınkaya Esnafı ile toplantı

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Altınkaya İş Merkezi’nin kötü görüntüsünden herkes gibi kendilerinin de rahatsızlık duyduklarını dile getirerek, esnafın ve burada mülk sahibi olan kooperatif ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile burada kapsamlı bir bakım -onarım çalışması gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Belediye Toplantı Salonunda yapılan toplantıya yoğun bir katılım oldu. Altınkaya esnafının bir yönetim oluşturarak malzemeleri temin etmesi koşulu ile belediyenin buradaki işçiliğin tamamını üstleneceğini ve bir bedel almayacağını dile getiren Belediye Başkanı Zeki  Çaylı, “ Yapılacak çalışma tamamlandığında çok çok güzel bir görünüme kavuşacaktır. Bu çirkin görüntü hepimizi üzmektedir. El birliği ile burayı onaralım. 106 dükkân var burada. Şu anda Altınkaya İş Merkezinin kötü bir görünümü var. Belki yapacağımız çalışma bir yıl sürecek. Ama bittiğinde çok mükemmel bir görünüm ortaya çıkacak. Altınkaya esnafımız bir yönetim oluşturacak. Bu yönetim malzemeleri temin edecek. Biz de belediye olarak işin tamamının işçiliğini üstleneceğiz ve bir bedel almayacağız. Malzeme temininde bizler belediye olarak işin içinde olmak istemiyoruz “ dedi.

Altınkaya İş Merkezinin son katında bulunan ve çok kötü bir görünüme bürünen halı saha ile ilgili de bilgilendirmede bulunan Başkan Zeki Çaylı, açtıkları davadan Zonguldak İdare Mahkemesinden lehte, Kastamonu Bölge İdare Mahkemesi ve Danıştay’dan aleyhte karar çıktığını belirtti. Buradaki kötü görünümü kare kare fotoğraflayıp üst mahkemelere sunmalarına rağmen bu davayı kaybettiklerini açıklayan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı , “ Bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyoruz “ dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.