Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Başkan Aksoy’un 23 Nisan Mesajı

Safranbolu Yayın: 22.04.2016 08:58
Başkan Aksoy’un 23 Nisan Mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, 23 Nisan Ulusal Egemenli ve Çocuk Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının Devletimizle, milletimizle, çocuklarımız ile el ele kutlanacağını hatırlatan Başkan Aksoy; “ Safranbolu bu yıl Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çok daha farklı kutlayacak. Biz bu yıl Türkiye’nin bütün Dünya Mirası Şehirleri ile Kardeş Dünya Mirası ülkelerin çocuklarını Safranbolu’da bir araya getirmeyi planladık.  Bu kapsamda çalışmalarımız sona erdi. Bu kapsamda bu gün itibari ile Safranbolu’muza 150 Dünya Mirası çocuklarımız geliyorlar. Bu çocuklarımız kendi yörelerine ait, unutulmaya yüz tutmuş oyunlarını sergilerken, aynı zamanda da birbirleri ile kaynaşmış olacaklar. Diğer yandan yurt dışından gelecek olan misafirlerimiz ile beraber yine Üniversitemiz kapsamında Safranbolu’muza gelen yabancı çocuklarla beraberde kaynaşmalarını sağlamış olacağız. Yani 23 Nisanda 400’e yakın çocuk, Dünya Mirasını, insan olmanın onurunu ve çocuk olmanın mutluluğunu yaşamış olacaklar. Tüm bu organizasyonların eksiksiz yerine getirilmesi ve hiçbir aksamanın yaşanmaması için Kültür Müdürlüğü ekibimiz son derece titiz bir çalışma gerçekleştirdi.  Pazar gününe kadar etkinlikler kapsamında misafirimiz olacak çocuklar, Yüce Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını mutluluk içerisinde kutlayacaklar” dedi.

Başkan Aksoy mesajına şöyle devam etti; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, TBMM’nin kurulduğu gün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayram, çocuklara verdiğimiz değerin ilk göstergesidir. Çağdaş Türk insanının sahip olduğu bu bilinç hala ilk günkü tazeliğini korumaktadır. Milletimizin aydınlık yarınları olan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuzdur. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda devletimiz tarafından çeşitli çalışmalar yapılmakta ve yapılmaya devam etmektedir.  Bu vesile ile bir kez daha çocuklarımıza armağan edilen bu önemli ve güzel bayramı kutluyor, hepsinin gözlerinden öpüyorum “

 

 

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşlı kadının evinde ölü bulunmasına ilişkin 1 tutuklama

Manşet Yayın: 23.07.2024 21:25
Yaşlı kadının evinde ölü bulunmasına ilişkin 1 tutuklama

Karabük’ün Eflani ilçesinde 83 yaşındaki kadının evinde ölü bulunmasına ilişkin gözaltına alınan 4 kişiden 1’i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Eflani ilçesine bağlı Bostancı köyünde 4 gün önce Fatma Metin (83) evinde ölü bulunmuştu. Evin içerisinde kan izlerine ve kadının vücudunda da darp izlerine rastlayan jandarma ekipleri, cinayet şüphesi üzerine olayla ilgili geniş çaplı çalışma başlatmıştı. Olayla ilgili yaşlı kadının üvey oğlu E.M., gelini B.M., torunu Ş.Ş. ve akrabası Yaşar A. gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Yaşar A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, diğerleri adli kontrolle serbest bırakıldı.