Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Başkan Aksoy “Eğitime Her Daim Destek Vermekteyiz”

Safranbolu Yayın: 02.05.2016 13:54
Başkan Aksoy “Eğitime Her Daim Destek Vermekteyiz”

Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Özcan, Okul Aile Birliği Başkanı Türkan İri ve Başkan Yardımcısı Nurşen Bitirim Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’u makamında ziyaret ettiler. Okuldaki bazı eksiklikler ile ilgili taleplerini dile getiren Okul Müdürü Ercan Özcan, “Sayın Başkanımızın eğitime olan destekleri ve çocuk ve gençlere olan sevgisi herkesin malumu. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte gerçekleştirilen önemli projeleri bizlerde gurur ve mutlulukla takip etmekte ve bizzat yaşamaktayız. Bu kapsamda okulumuzda yapılması gereken bazı çalışmalar hakkında Sayın Başkanımızdan destek talebimiz oldu. Sağ olsunlar her zaman yanımızda olduklarını gereken desteğin verileceğini ilettiler. Ben yeniden kendilerine yoğun iş temposundan bizlere vakit ayırdığı için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Eğitimin hayatımızdaki en önemli aşama olduğunu ve Safranbolu Belediyesi olarak her daim geleceğimizin teminatı olan çocukların ve gençlerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “Bizler şehrin yöneticileri olarak o şehir ile ilgili çalışmaların yanında eğitimine de elimizden gelen desteğin en güzelini vermek durumundayız. Bu sebeple Sayın Müdürümüzün de az önce söz ettiği gibi Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yıllardır oldukça önemli projelere imza attık. İnşallah devam edeceğiz. Ben değerli misafirlerimize bir kez daha ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalara yani eğitime her daim destek vereceğimizi belirtiyorum” diye konuştu.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.