Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bartın Üniversitesi’nde 7 fakültenin dekanı görevden alındı

Bartın Yayın: 22.07.2016 07:52
Yazar:
Bartın Üniversitesi’nde 7 fakültenin dekanı görevden alındı

BARTIN 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK), devlet ve vakıf üniversitelerindeki bütün dekanların istifasını istemesinin ardından Bartın Üniversitesi’ndeki dekanlar görevden alındı. BÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı, Eğitim Fakültesi Dekanı, Fen Fakültesi Dekanı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı, İslami İlimler Fakültesi Dekan Vekili, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili ve Orman Fakültesi Dekan Vekili görevden alındı. Yapılan görevden almaların ardından fakültelerin akademik ve idari işlemleri yeni dekan atamaları yapılıncaya kadar Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan tarafından yürütülecek.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu Yayın: 24.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde jandarma ekipleri tarafından arama yapılan araçta uyuşturucu ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde Tosya ilçesinde 2 şahsa ait ikamet ve araçlarında yapılan aramada, paketler halinde hazırlamış satışa hazır 150 gram metamfetamin, esrar ve 16 bin 800 TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklandı.

Paylaş: