Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bartın Müftülüğün’den Kan Bağışı

Bartın Yayın: 16.04.2015 08:53
Bartın Müftülüğün’den Kan Bağışı

BARTIN Müftülüğü tarafından 2015 yılı 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Türkiye Kızılay Derneği Karabük Kan Bağış Merkezi’nce Kızılay Kan Merkezi yetkiliklilerine din görevlileri tarafından kan bağışı düzelendi.
Müftülük Konferans salonunda din görevlilerinin katıldığı kampanya hakkında açıklama yapan İl Müftüsü Mahmut Gündüz, “Onun yeryüzünü şereflendirmesi ile insanlığın dünü, bugünü ve geleceği aydınlanmıştır. İnsanlık onun rehberliğiyle yeniden yolunu bulmuş onun öğretileri sayesinde insanlık dünyaya sevgi ve şefkat nazarıyla bakmayı öğrenmiştir. İslam aleminin her yıl artan bir heyecanla yaşadığı Kutlu Doğum Haftası birlik, beraberlik ve kardeşlik kültürünü daha da genişletip derinleştirmektedir. “Hz. Peygamber ve Birlikte yaşama Ahlakı” temalı Kutlu doğum Haftası münasebetiyle İl Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu Kutlu Doğum Kan bağışı kampanyası Din görevlilerinin ve halkında katılımlarıyla Müftülük Konferans salonumuzda büyük bir ilgiyle yapılması mutluluk verici” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: