Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Banka Görevlilerinin Dikkati, Dolandırılmaktan Kurtardı

Gündem Yayın: 09.12.2022 14:09
Yazar:
Banka Görevlilerinin Dikkati, Dolandırılmaktan Kurtardı

Karabük’te kendisini telefonda polis olarak tanıtan dolandırıcıya para göndermeye çalışan Karabük’te İlhan Ercan isimli şahıs telefonla dolandırılmaktan banka güvenlik görevlisinin dikkati sayesinde kurtuldu.

Karabük’te oto yıkama işi yapan İlhan Ercan’ı telefonla arayan kimliği belirsiz bir kişi ‘Üzerinize hat alınmış borcunuz var bu borcu ödemeniz gerekiyor’ diyerek kandırmaya çalıştı. Bu durumdan korkan ve daha sonra bankaya kredi çekmeye giden İlhan Ercan’ın şüpheli davranışlarını fark eden banka güvenlik görevlisi Volkan Dereli, kredi çekmeye çalışan şahsı uyararak dolandırılmaya çalışıldığını söyleyip, konuyu emniyet ekiplerine bildirdi.

100 bin lira dolandırılmaktan son anda kurtulan Ercan başına gelenleri Bölgenin Sesi’ne anlattı; “Bana bir telefon geldi. Şahıs kendisini polis diye tanıttı. Üzerinize hat alınmış yüklü borcunuz var bu borcunuzu ödeyin dediler. Bende üzerimde para yok dedim. Kart bilgilerimi istediler kartlarımda da param yoktu. Bankadan 100 bin lira kredi çekmemi istediler. Bende özel bir bankaya geldim 100 bin lira kredi çekmek istedim. Bu krediyi çekmeye çalışırken, güvenlik görevlisi arkadaş benden şüphelenmiş ve niye kredi çektiğimi sordu. Bende durumu ona anlattım, güvenlikçi arkadaş dolandırılmaya çalışıldığımı söyledi. Durumu polise bildirdi, bende 100 bin lira dolandırılmaktan kurtuldum.”

İlhan Ercan isimli şahsı dolandırılmaktan kurtaran Banka güvenlik görevlisi Volkan Dereli ise “ Bizler daha önce bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı eğitimler almıştık. Kredi çekecek arkadaşın hal ve hareketlerinden şüphelendim ve durumu kendisine sordum kendisine bana konuyu anlatınca dolandırılmaya çalıştığını anladım ve kredi çekmesini engelledim. Daha sonra konuyu polise bildirdim” dedi. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te şahısların üzerinde sentetik hap ele geçirildi

Karabük Yayın: 05.03.2024 14:21
Karabük’te şahısların üzerinde sentetik hap ele geçirildi

Karabük’te jandarma ekipleri iki şahsın bulunduğu araçta ve şahısların üzerinde yaptığı aramada sentetik hap ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 100. Yıl Mahallesi’nde iki şahsın bulunduğu araçta ve şahısların üzerinde yaptıkları aramada 70 adet 300 mg ve 2 adet 400 mg sentetik hap ele geçirdi. Gözaltına alınan şahıslar çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.