Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Balıkçılar dolunay eşliğinde “vira bismillah” dedi

Ekonomi Yayın: 02.09.2023 16:24
Kaynak: İHA
Balıkçılar dolunay eşliğinde “vira bismillah” dedi

Avlanma döneminin açılması ile birlikte Karadeniz’de balıkçılar Dolunay eşliğinde “vira bismillah” dedi.

1 Eylül prestiji ile başlayan avlanma dönemi ile birlikte Akçakoca’da balıkçılar “vira bismillah” dedi. Melenağzı ve Akçakoca limanından onlarca tekne ve gırgır Karadeniz’e açıldı. Kıyı Güvenlik Komutanlığına bağlı gruplarda denize açılan teknelere eşlik etti. Öte yandan dolunay eşliğinde denize açılan tekneler de dikkat çekti. 2022 yılında Akçakoca’dan 6,5 milyon kilogram balık avlanıldığına dikkat çeken Tarım ve Orman Vilayet Müdürü Esra Uzun, “Akçakoca ilçemizde 2 kooperatifimizde 116 adet ruhsatlı balıkçı teknesi ile 2022 yılında toplam 1 milyon 100 bin kg beyaz kum midyesi avcılığı deniz salyangozu avcılığı yapılmıştır. Vilayetimizde 2022 yılında toplam 6 milyon 352 bin 500 kg balık avlanarak karaya çıkarılmıştır. İlimiz, alabalık yetiştiriciliği ve avcılıkla elde edilen eserlerden yaklaşık yılda 350 milyon lira yarar sağlanmaktadır. Bu eserlerden kimileri ülkemizde işlenip yurt dışına ihracatı yapılmakta olup, bu sayede ülkemize döviz girişi olmaktadır” tabirlerini kullandı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Alaplı’da bir gecede iki dükkan soyuldu

Zonguldak Yayın: 06.12.2023 00:48
Kaynak: İHA

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde iki ayrı dükkana giren hırsız, yaklaşık 10 bin lirayı çalarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre, Alaplı ilçesinde gece saatlerinde hırsız, kapıları zorlayarak manav ile bir dükkana girdi. Hırsız, kasalarda bulunan yaklaşık 10 bin lirayı alarak kayıplara karıştı. Bir gecede iki iş yerinin soyulması esnafı tedirgin ederken, polis olayla ilgili çalışma başlattı.

Paylaş: