Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Balıkçılar dolunay eşliğinde “vira bismillah” dedi

Ekonomi Yayın: 02.09.2023 16:24
İhlas Haber Ajansı
Balıkçılar dolunay eşliğinde “vira bismillah” dedi

Avlanma döneminin açılması ile birlikte Karadeniz’de balıkçılar Dolunay eşliğinde “vira bismillah” dedi.

1 Eylül prestiji ile başlayan avlanma dönemi ile birlikte Akçakoca’da balıkçılar “vira bismillah” dedi. Melenağzı ve Akçakoca limanından onlarca tekne ve gırgır Karadeniz’e açıldı. Kıyı Güvenlik Komutanlığına bağlı gruplarda denize açılan teknelere eşlik etti. Öte yandan dolunay eşliğinde denize açılan tekneler de dikkat çekti. 2022 yılında Akçakoca’dan 6,5 milyon kilogram balık avlanıldığına dikkat çeken Tarım ve Orman Vilayet Müdürü Esra Uzun, “Akçakoca ilçemizde 2 kooperatifimizde 116 adet ruhsatlı balıkçı teknesi ile 2022 yılında toplam 1 milyon 100 bin kg beyaz kum midyesi avcılığı deniz salyangozu avcılığı yapılmıştır. Vilayetimizde 2022 yılında toplam 6 milyon 352 bin 500 kg balık avlanarak karaya çıkarılmıştır. İlimiz, alabalık yetiştiriciliği ve avcılıkla elde edilen eserlerden yaklaşık yılda 350 milyon lira yarar sağlanmaktadır. Bu eserlerden kimileri ülkemizde işlenip yurt dışına ihracatı yapılmakta olup, bu sayede ülkemize döviz girişi olmaktadır” tabirlerini kullandı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: