Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

BAKKA’dan 2016 Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı eğitim toplantısı

Bartın Yayın: 23.07.2016 07:46
Yazar:
BAKKA’dan 2016 Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı eğitim toplantısı

BARTIN Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 2016 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Bartın’da eğitim toplantısı düzenlendi. Bartın Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitim toplantısı 3 oturumda gerçekleşti. Birinci oturumda BAKKA Program Yönetim Birimi Başkanı Irmak Göksu Çağlı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı tanıtımı yapıldı. Birimi Başkanı Irmak Göksu Çağlı ve Birim Uzmanı Ümran Öztürk tarafından katılımcılara proje başvurularının KAYS üzerinden sunulması sürecine ilişkin eğitim ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verildi. Programında son oturumunda Birimi Başkanı Irmak Göksu Çağlı ve BAKKA İzleme, Değerlendirme ve Raporlama Birimi Uzmanı Ahmet Kubilay Çağlı tarafından mantıksal çerçeve matrisinin ve proje bütçesinin hazırlanması konusunda katılımcılara eğitim verildi. Mali destek programı öncelikleri hakkında bilgiler veren Çağlı, şu ifadelere yer verdi: “Ajansımız Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. 11 Temmuz tarihi itibariyle 2016 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’nı ilan edilmiştir. Bu programda önceliklerimiz; iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik altyapı çalışmaları, sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre için gerekli fiziki ve sosyal altyapı çalışmaları, doğal, tarihi ve kültürel açıdan potansiyeli olan bölgelerde turizmin geliştirilmesine yönelik fiziki ve sosyal altyapı çalışmaları ile dezavantajlı kesimlere yönelik fiziki mekanların düzenlenmesi ve ilgili altyapı çalışmalarıdır. Bu önceliklerle uyumlu hazırlanan küçük ölçekli altyapı projeleri bizim için proje konusu itibariyle uygun projelerdir. Ajansımız bu sene Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile bölgeye 7 milyon liralık bir kaynak aktarmayı planlamaktadır. Projelerde yüzde 25’ten yüzde 70’e kadar ajans desteği söz konusu olabilecektir. Yüzde 70 oranında ve 1 milyon liraya kadar destek sunulmasının bölgemizde gerçekleştirilmesi planlanan altyapı projeleri için çok iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.” Sunumun ardından program soruların cevaplanması ile sona erdi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Freni boşalan kamyonet araca çarparak durabildi

Zonguldak Yayın: 13.04.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde freni boşalan kamyon sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu karşı yoldan gelen araca çarparak durabildi.

Kaza öğlen saatlerinde Kavaklık Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Ümit C. İdaresindeki 34 FDK 298 plakalı kamyonetin rampa aşağı indiği sırada freni boşaldı. O sırada ayni istikametten rampa yukarı çıkan Güven Ö. İdaresindeki 67 LZ 699 Plakalı Tofaş marka araca çarparak durabildi.

Çarpmanın etkisi ile Güven Ö. İdaresindeki araç kamyon ve bahçe duvarı arasında sıkıştı.

Güven Ö. İdaresindeki araçta bulunan Hüseyin Ö. ve Çınar Özdemir Kendi imkânları ile araçtan çıktılar. Çevredeki vatandaşlar yaralılar için 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine ulaşan sağlık ekipleri yaralılara yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansa alarak hastaneye kaldırırken polisin kazayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Paylaş: