Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

BAKKA lezzet turu başladı

Zonguldak Yayın: 27.03.2017 06:51
BAKKA lezzet turu başladı

ZONGULDAK’ın lezzet duraklarının tespiti, mekânların puanlanması ve medya iletişim kampanyaları yürütülmesine yönelik bir çalışma olan ‘Zonguldak Lezzet Turu’ çalışması başladı. Hizmet sektörüne yönelik olarak Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilen bu çalışmayla Zonguldak’ın markalaşması ve turizm sektörüne katkı sağlanması amaçlanıyor. Zonguldak’a has yöresel lezzetler ile birlikte yerel/yöresel olmayan diğer lezzetleri üreten, satan ve sunan mekânların ve lezzetlerin belirlenmesi ve puanlanması için 10 kişilik Gurme ekibi ve beraberindeki teknik ekip ile birlikte ilk ziyaretlerini gerçekleştirmeye başladılar. Yapılan tadımdan sonra değerlendirmelerini yapacak olan Gurmeler, çalışma boyunca lokantalardan pastanelere, balık restoranlarından kafelere kadar Zonguldak’taki birçok mekâna ziyaret gerçekleştireceklerdir. Gerçekleştirilecek ziyaretlerde sadece mekânlar ve lezzetler değil aynı zamanda hizmet, karşılama, sunum, temizlik vb. unsurlar da değerlendirilecektir. Yapılacak ziyaretlerden sonra çalışmanın sonuçları raporlaştırılarak Zonguldak’ın sahip olduğu yerel lezzetler ve lezzet durakları yerel ve ulusal alanda tanıtılacak.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: