Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bağımlılığa karşı “Beyaz Tavşan”la mücadele

Bartın Yayın: 02.03.2024 04:24
İhlas Haber Ajansı
Bağımlılığa karşı “Beyaz Tavşan”la mücadele

Bartın’da uyuşturucu başta olmak üzere kötü alışkanlıklar ve bağımlılığın zararlarını anlatan “Beyaz Tavşan isimli tiyatro gösterisi düzenlendi.

Bartın Kültür Merkezi’nde sahnelenen Beyaz Tavşan” isimli tiyatro gösterisinde, beyaz tuzak olarak da bilinen uyuşturucu başta olmak üzere bağımlılığın zarar ve etkileri hakkında mesajlar verilerek, üniversite gençleri için farkındalık oluşturuldu. Yoğun ilgi gören oyun öncesinde ise İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Aile İçi Şiddetle Mücadele Çocuk Kısım Amirliği ekipleri tarafından stant kurularak, gösteriyi izlemeye gelen üniversite öğrencilerine, İçişleri Bakanlığı tarafından şiddet gören kadınlara destek amacıyla kurulan KADES ve uyuşturucu ile etkin mücadele hedefiyle kurulan UYUMA mobil uygulamaları hakkında detaylı bilgiler verildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı

Karabük Yayın: 17.04.2024 14:13
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı

Karabük’te yapılan iki ayrı uyuşturucu operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri saha ve istihbarı faaliyetler sonucu il merkezinde O.E.’ye yönelik yapılan operasyon neticesinde şahsın üzerinde 70 adet sentetik ecza ele geçirdi.
Şahıs hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından adli işlem yapıldı.
Ekipler tarafından Ankara yolu Bölge Trafik önü uygulama noktasında Ö.K. isimli şahsa yönelik yapılan operasyonda 5,95 gram marihuana maddesi ele geçirildi.
Şahıs hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak suçundan adli işlem yapıldı.