Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Aytekin Aytekin 1. ölüm Yıldönümünde Anıldı

Gündem Yayın: 25.06.2023 16:25
Aytekin Aytekin 1. ölüm Yıldönümünde Anıldı

Araştırmacı Yazar Aytekin Aytekin 1. ölüm yıldönümünde çok sevdiği Safranbolu’da anıldı. 

Araştımacı  Yazar’ın Özel Arşivi Belediye Kütüphanesi’nde açıldı.

Safranbolu Belediyesi ve ailesi tarafından Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde düzenlen ve Belediye Başkanı Elif Köse ev sahipliğinde gerçekleşen törene, İş İnsanı Şefik Dizdar, Safranbolu  Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Alb. Dr. Yusuf Küçükbaşol, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Vedat Yaşar, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bahtiyar Açar, STK Temsilcileri, Aytekin’in ailesi ve sevenleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Elif Köse, Aytekin Aytekin’in hiç bir zaman unutulmayacağını söyledi.

Aytekin Aytekin’in bir Safranbolu sevdalısı olduğunu hatırlatan Başkan Köse, “Aramızdan ayrılışının üzerinden bir yıl geçti.

Evet, Safranbolu’nun tarihi hafızası, değerli büyüğümüz Aytekin Aytekin’ i ölüm yıl dönümünde en çok sevdiği ve bizlere miras bıraktığı kitaplarının arasında anıyoruz.

Araştırmacı yazar kimliğinin yanında sıcak kanlılığı, insani yönü ile de örnek bir kişilik olan Aytekin Aytekin, ömrünün büyük bir bölümünü de ilçemizin tanıtımına harcadı.

İlerleyen yaşına rağmen o Safranbolu’sundan hiç kopmadı ve her zaman yanımızda oldu.

Üzerinden yıllar geçse de biz onu hiç bir zaman unutmayacak, bıraktığı eserlerden her zaman feyz alacağız.

Ben bu vesile ile Sevgili büyüğümüz Aytekin Aytekin’i rahmetle anıyor, ömrü vefa ettiği sürece Safranbolu’da verdiği hizmetlerden dolayı minnet ve şükranlarımı sunuyor bir kez daha rahmet diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Safranbolu Belediyesi’ne bağışladığı, kütüphanede bulunan kitaplığının açılışına geçildi.

Buradan konferans salonunda, Aytekin Aytekin için hazırlanan belgesel gösterimine geçildi.

Belgesel sonunda konuşan İş İnsanı Şefik Dizdar, “Aytekin, Safranbolu sevdalısı, en büyük yapısından kaldırım taşlarına kadar her şeye tüm tarihi ile hakimdi. Onu hiç bir zaman unutmayacağız. Mekanı Cennet olsun” dedi.

Anma programı Aytekin’in torunları tarafından Başkan Köse ve Dizdar’a çiçek takdimi ile sona erdi. (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.