Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Artvin’de ayının saldırısına uğrayan şahıs yaşadığı o dehşet anlarını anlattı

Gündem Yayın: 20.09.2023 20:00
İhlas Haber Ajansı
Artvin’de ayının saldırısına uğrayan şahıs yaşadığı o dehşet anlarını anlattı

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde ayının saldırdığı bir kişi yaralandı. Karşılaştığı ayı ile uzun mühlet boğuşan ve bunun sonucunda yaralanan şahıs yaşadığı kaygı dolu anları anlattı.

İlçeye bağlı Köprücü köyünde evvelki gün ayı saldırısına uğrayan ve çeşitli yerlerinden yaralanan Cafer Yalvaç, tedavi gördüğü Artvin Devlet Hastanesi’nden taburcu oldu.

Çay döneminde Erzurum’un Şenkaya ilçesinden Artvin’in Kemalpaşa ilçesine gelerek çay yarıcılığı yapan Cafer Yalvaç (65) Köprücü köyünde yeğenine misafirliğe giderken ayının saldırısına uğradı.

Köyde tek başına yolda yürürken çıkan ayı ile boğuşan Yalvaç, yolun çabucak yanında bulunan boş bir meskene sığınmak istedi lakin ayı peşini bırakmadı. Ayı ile boğuşan adam ayak, kol ve bedeninin çeşitli yerlerinden yaralandı. Baht yapıtı ayı kendisini bırakıp kaçarken, telefonla yakınlarından yardım istedi. Ambulansla Hopa Devlet Hastanesine götürülen Yalvaç, buradaki birinci müdahalenin akabinde Artvin Devlet Hastanesine sevk edilerek iki gün süren tedavisinin akabinde taburcu oldu.

“Gözlerimi hastanede açtım”

Yaşadığı o dehşet anları anlatan Cafer Yalvaç “Kemalpaşa’da yeğenimin yanına misafirliğe giderken ayı ile karşılaştım. Ayı bir anda peşime takıldı. Bende kaçmaya çalıştım ancak çok yakındı. Harabe bir konut vardı oraya saklanayım derken o da peşime geldi. Orda boğuştuk, beni yaraladı ayağımdan, bacağımdan, kolumdan. Ondan sonrada nasıl olduysa bıraktı gitti. Gözlerimi hastanede açtım” dedi.

Olayı haber alır almaz aracıyla köye giden Yalvaç’ın arkadaşı Şerafettin Çelik ise “Arabama çay yükledim buradan üst geçtik. 50-100 metre üstte ayıyla karşılaştık. Ayı bizi görünce kendini çaydan aşağı attı. Biz de yolumuza devam ettik kaçtı diye. 10 dakika sonra bir arkadaşımızdan telefon geldi. ’Ayı bana saldırdı tez yetişin’ diye. Biz de çayları attık, çabucak olay yerine gittik. Vatandaş kanlar içinde duruyordu. Bizden sonra ayı buraya iniyor vatandaş da buradan üst yaya geliyor. Ayı ile karşılaşınca panikliyor o anda. Bu kapıyı zorluyor, orayı açamayınca şu kapıyı açıyor. Kendisini buradan içeri atıyor ayı da peşine takılıyor. İçeride boğuşuyorlar vatandaşı darbeliyor sonrasında ayı çekip gidiyor” diye konuştu.

Yalvaç’ın yakını Ersin Canpolat ise “Burada çay yarıcılığı yapıyorum. Eniştem yola üst hakikat gelirken ayı ile karşılaşmış. Telefonla bizi aradı. Bizde apar topar çayı boşalttık gittik ki eniştem burada uzanmış biçimde gördük. Kalp hastası aslında görünce şok oldum. Çok makus oldum. Kendi imkânlarımızla aracımıza koyduk ambulansa teslim ettik” sözlerini kullandı.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç hırsızlığından aranıyordu: Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken yakayı ele verdi

Kastamonu Yayın: 18.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Kastamonu’da araç hırsızlığından aranan şahıs, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanırken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Araç İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, dün ilçede iki aracın çalındığı ihbarı üzerine harekete geçerek geniş çaplı çalışma başlattı. Ekipler, yaptıkları çalışma sonucu araçları terk edilmiş halde buldu. Hırsızlığı M.G. isimli şahsın gerçekleştirdiğini tespit eden polis ekipleri, şüpheliyi Araç ilçesinde başka bir aracı kullanırken yakaladı. Ekiplerin yaptığı kontrollerde şüphelinin 1,90 promil alkollü olduğu, ayrıca ehliyetinin de bulunmadığı belirlendi. M.G.’ye ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan toplam 40 bin 468 lira para cezası uygulayan ekipler gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece ‘hırsızlık’ suçundan tutuklandı.