Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Araç Çayına 80 Milyon TL’lik Yatırım

Gündem Yayın: 21.06.2022 15:13
Araç Çayına 80 Milyon TL’lik Yatırım

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, Merkez İlçe Başkanı Özkan Çetinkaya ve parti yöneticileri ile birlikte Birlik Medyaya hayırlı  olsun ziyaretinde bulundu.  Karabük basının tek çatı altında birleşmesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan İsmail Altınöz, Araç Çayı rehabilitasyon ihalesi, Millet Bahçesi kavşak Projesi ve kent meydanına yapılacak olan Sanayi Müzesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin bir araya gelerek güç birliği yapmasının Karabük için ve  Basın için iyi olduğunu düşündüğünü belirten Altınöz; ” İnşallah bundan sonra da bizler de elimizden geldiği kadar destek olmaya gayret göstereceğiz. He şirketine hem de şirket çatısı altında bir araya gelen gazetecilere hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

“77-80 MİLYON TL’LİK PROJE”

Uzun yıllar Karabük’te Araç çayı konuşulduğunu  ama ete kemiğe görünün bir şey olmadığını ifade eden Altınöz, “Yaklaşık iki yıldır biz bu hususta ciddi bir çalışma yaptık. Burasıyla ilgi ne yapabiliriz, işte Köprübaşı camiinden başlayarak Bostanbüküne kadar uzanan bölgede yeniden reklarasyon projesi şeklinde çünkü, dere ıslahı olarak, sel baskını olarak bir risk yok daha önce yapıldığı için ama görüntü olarak da güzel bir görüntü yoktu bunu nasıl yaptırabiliriz diye bir çalışmamız vardı bunu önce DSİ Genel Müdürlüğüne, daha sonra önceki Tarım Bakanına ve akabinde de yeni Tarım Bakanına gittiğimizde Karabük ile ilgili DSİ’den istediğimiz en önemli proje bu Araç çayının reklerasyon  projesinin yapılmasıydı bu da daha önce söylemiştik, önce ihale izni istendi akabinde de geçtiğimiz hafta Perşembe günü ihalesi yapıldı tabi ihalenin resmi kesinleşme süreci var ondan sonra İnşallah en kısa sürede çalışma başlayacak tabi bu etap etap üçe bölünerek yapıldı ilk etabı Köprübaşı Camiinden başlayarak yukarıya doğru yapılacak. Özellikle oradan başlatmamızın sebebi de hem kavşak projemiz, millet bahçesi projemiz ve Araç çayının üçünün birlikte aynı anda yapılıyor olması Karabük merkeze ciddi bir güzellik katacak ve hareketlilik kazandıracak diye düşünüyoruz. İnşallah ihale sürecinde de bir sıkıntı olmayacak kısa sürede başlayacak  Karabük’ümüze, halkımıza hayırlı uğurlu olsun.

Yüzde 14 gibi bir kırımla ihalesi yapıldı tabi onlarla ilgili resmi süreci DSİ Bölge Müdürlüğü  yapar 77-80  Milyon bir bedelle ihale edildi diye biliyorum. öyle ufak bir proje değil 77-80 Milyonluk büyük bir proje. tabi bunu Belediyemizle de görüşüp çevresinde Karabük belediyesinin de katkıları olur çok güzel bir şehir merkezinden Karabük halkımız İnşallah istifade eder. Yapıldığı zaman çok güzel olacak.  Kavşak projemizde başladı. Öğlebeli’nin oradaki tepe indi şimdi orada ilave bir köprü imalatı var onun dışında Özel İdare ile yüklenici firma arasında bir anlaşma yapıldı Özel İdarenin planteni kullanacaklar bedeli mukabilinde Özel İdaremize de bir kazanç sağlamış olacağız” dedi.

“MİLLET BAHÇESİNDE ARSA TAKASLARI SON AŞAMA GELDİ”

İl Başkanı Altınöz; “Millet Bahçesinin de arsa takaslarında artık son aşamaya gelindi kent Meydanı ve Anıtın olduğu bölgede bütün olarak değerlendirildiğinde yaklaşık 70 dönüm bir arazide Millet Bahçesi yapıldığında Karabük’ün merkezinin eli ayağı İnşallah toplanmış olacak”  dedi.

Demir Çelik Müzesi’nin Yenişehir Bölgesine mi Kent Meydanına mı yapılacak şeklindeki sorumuzu da yanıtlayan AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz;  “Yenişehir Bölgesi ile Kardemir’in restorasyon çalışmaları devam ediyor onlarla ilgili resmi izin süreçleri var o alan sit alanı olduğu için.  geçen basında bir Muhtar arkadaş beyanat vermiş oradaki Mühendisler Kulübü Müze olacak diye öyle bir şey yok o arkadaşın eksik ve yanlış bilgisinden kaynaklanmış müze kent meydanına yapılacak üç dönüm bir arazi üzerine bununla ilgili Kardemir yönetimi de Türkiye’deki sanayi müzeleri ile ilgili inceleme ve çalışma yaptılar kenet meydanında müze yapılacak alanın mülkiyeti de Kardemir’de olacağı için hatta arsa takasında bu üç dönümlük yerin bedeli de düşüldü ondan dolayı kent meydanında olacağını yüzde yüz yüz bilişyorum yerleştirme ile ilgili avam projesinde değişik görüşler devam ediyor daha bitmedi onunda halkın daha rahat ulaşabileceği yere yapılması noktasında görüşmelerimiz var avam projesi bitti zaman Belediyemiz, Kardemir Yönetimi, Vekillerimiz, Valiliğimiz, Çevre ve şehircilik İl Müdürlüğü  görüşüp bu projeyi Karabük halkının en iyi şekilde kullanmasını sağlayacak şekilde  Karabük halkının istifadesine sunacağız” dedi.  (Nurettin Acar)

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç hırsızlığından aranıyordu: Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken yakayı ele verdi

Kastamonu Yayın: 18.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Kastamonu’da araç hırsızlığından aranan şahıs, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanırken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Araç İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, dün ilçede iki aracın çalındığı ihbarı üzerine harekete geçerek geniş çaplı çalışma başlattı. Ekipler, yaptıkları çalışma sonucu araçları terk edilmiş halde buldu. Hırsızlığı M.G. isimli şahsın gerçekleştirdiğini tespit eden polis ekipleri, şüpheliyi Araç ilçesinde başka bir aracı kullanırken yakaladı. Ekiplerin yaptığı kontrollerde şüphelinin 1,90 promil alkollü olduğu, ayrıca ehliyetinin de bulunmadığı belirlendi. M.G.’ye ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan toplam 40 bin 468 lira para cezası uygulayan ekipler gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece ‘hırsızlık’ suçundan tutuklandı.