Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ankara’dan Amasra’ya gezmeye geldi, denizden cansız bedeni çıkarıldı

Gündem Yayın: 21.02.2024 08:36
İhlas Haber Ajansı

Ankara’dan Bartın Amasra ilçesine gezmeye Yusuf Ülger, girdiği denizde boğularak hayatını kaybetti. Ülger’in cenazesi, dalgıçların yaptığı 5 saat süren arama çalışmalarında bulunarak kıyıya çıkarıldı.

İddiaya göre, Amasra ilçesi Küçük Liman olarak bilinen deniz kenarındaki kayalıklarda, sabah saatlerinde vatandaşlar tarafından bir mont bulundu. Vatandaşların ihbarı üzerine sahile gelen polis ekipleri, montun sahibini aramaya başladı. Monttan çıkan kimlikte şahsın bir üniversitede teknisyen olarak çalıştığı tespit edilirken isminin ise 42 yaşındaki Yusuf Ülger olduğu belirlendi. Ülger’in Ankara’dan otobüsle Amasra’ya geldiğini tespit eden ekipler, çevredeki binaların güvenlik kamera görüntülerinde şahsın denize girdiğini ve bir daha çıkmadığını belirledi. Bunun üzerine polis ve Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığın ekipleri, liman içerisinde ve açık denizde detaylı bir arama başlattı. 9 dalgıç, 2 bot ile yaklaşık 5 saat boyunca arama çalışmaları yürütüldü. Liman içerisi, kayalık diplerinde detaylı bir arama yürüten dalgıçlar, montun bulunduğu alana yaklaşık 100 metre uzaklıktaki bölgede Yusuf Ülgen’in cansız bedenine ulaştı. Dalgıçlar, yaklaşık 3 metre derinlikten çıkardıkları Ülgen’in cenazesini kıyıya kadar götürdü. Sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalede öldüğü belirlenen Ülger’in cenazesi, ceset torbasına konularak 112 ambulansına yüklendi.

Ülgen’in cenazesi, otopsi yapılmak üzere Bartın Devlet hastanesi morguna götürüldü.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları Başladı

Karabük Yayın: 24.06.2024 14:56
Karabük’te Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları Başladı

Karabük’te 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi ile birlikte 2024-2025 Eğitim Öğretim yılının hazırları da başladı. Bu kapsamda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Müdürlük Yöneticileri ile haftalık değerlendirme  toplantısı yaptı.

Toplantıda; Ücretsiz Yaz Kursları, LGS ve  YKS Tercih Danışmanlığı, Okul ve Kurumlardaki Bakım ve Onarım Çalışmaları ile Eğitim Yatırımları değerlendirildi.

“ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI”

Gündem maddeleri konularında değerlendirmelerde bulunan Akbaş; “1 Temmuz itibarıyla ilkokul 2. sınıftan itibaren tüm kademelerdeki öğrenciler için “spor”, “görsel sanatlar”, “müzik” ve “bilişim” olmak üzere dört alanda ücretsiz yaz okulları başlıyor. Okullarımızda kurslar ile alakalı tüm programlar hazırlandı. Öğrencilerimizin yaz tatilini daha verimli ve eğlenceli geçirmelerine, çok yönlü gelişimlerine katkı sağlayacağını düşündüğümüz yaz kurslarına öğrencilerimizi bekliyoruz.  Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif anlamda verimli, eğlenceli, coşkulu etkinlikler ile dolu yaz tatili dönemi geçirmelerini hedefliyoruz” dedi.

“LGS VE YKS TERCİH DANIŞMANLIĞI BAŞLIYOR”

Müdür Akbaş, LGS VE YKS  Tercih Danışmanlığı hizmetinin başlayacağını belirterek, LGS ve YKS sonuçlarına göre Karabük’te gösterilen başarının doğru bir şekilde devamını sağlayabilmek, lise tercihi yapacak öğrencileri için profesyonel destek sağlamak ve öğrencileri istek ve yeteneklerine göre doğru şekilde yönlendirmek amacıyla tercih danışmanlığı hizmetinin okullarda oluşturulan destek noktalarında ve Rehberlik Araştırma Merkezinde rehber öğretmenler tarafından verileceğini söyledi.

“EĞİTİMİN TÜM KADEMELERİNDE KALİTE ODAKLI ÇOK BOYUTLU İYİLEŞTİRMELER YAPILIYOR.”

Okulların daha güçlü, daha kaliteli ve değişen şartlara uyumlu hale dönüştürülmesi noktasında çalışmaların hızla devam ettiğini bildiren Akbaş; “Bu doğrultuda yaptığımız eylem planı kapsamında bakım ve onarım ihtiyacı bulunan tüm okullarımızda çalışmalar ivedilikle başladı.  İnşaatı tamamlanan Beşbinevler Şehit Cevdet Çay Ortaokulu ve Fevzi Çakmak Ortaokulu’nu ise yeni eğitim öğretim döneminde hizmete açıyoruz.

Göz aydınlığı öğrencilerimiz için Karabük Eğitim Ailesi olarak çalışmalarımızı “Hep Daha İleriye” şiarıyla devam ettireceğiz.” dedi.