Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Amerika’nın Gazına Gelmedik

Gündem Yayın: 01.10.2022 12:06
Amerika’nın Gazına Gelmedik

AK Parti Karabük İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin faydalarını görmeye ve yaşamaya başladıklarını, bu yeni sistemle Türkiye’ye siyasi istikrar geldiğini belirtti. Sürekli vatandaşlarla anket yapıldığını belirten Şahin, “Özellikle son günlerde ekonomik ve enflasyon vatandaşımızın en çok rahatsız olduğu ve sıkıntı duyduğu konular. Tabi bu sadece bizim ülkemize özgü bir sorun değil zaman zaman dünya bir takım ekonomik krizler geçirmiştir. Son 4 yıldır dünya öncelikle korona kaynaklı bir kriz yaşadı. Tam bunu atlattık derken bu sefer de bize yakın bir bölgede Ukrayna-Rusya Savaşı başladı. Böyle olunca bu da ekonomilerin üzerine ciddi yükler getirdi. Halkımız böyle bir sorun yaşarken AK Parti iktidarı kenara çekilip oturmadı. Acaba bu sorunları nasıl hafifletebiliriz diye vatandaşımızın yaşadığı bu sıkıntıları nasıl çözeriz diye düşündü” dedi.
Ukrayna- Rusya Savaşı’nın tüm dünyayı etkilediği gibi Türkiye’yi de etkilediğini ifade eden Şahin, “Önce enerji krizine sonra da gıda krizine yol açtı. Tüm dünyada olduğu gibi bizi de çok ciddi bir şekilde etkiledi. Vatandaşların en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi de doğalgaz ve elektrik faturalarının yüksekliğidir. Savaş nedeniyle doğalgaz fiyatları 17 kat arttı” diye konuştu. Kış ayında Avrupa’nın enerji konusunda ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığını aktaran Şahin, Avrupa’nın doğalgazdan mahrum kaldığını, Rusya’ya ambargo uyguladıkları için doğalgazlarının kesildiğini söyledi.
“AVRUPA ÜLKELERİ GİBİ AMERİKA’NIN GAZINA GELEREK GAZSIZ KALMADIK”
Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna-Rusya savaşında denge politikası izlediğini kaydeden Şahin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu kışı rahat geçireceğiz, dedi. Çünkü biz Avrupa ülkeleri gibi Amerika’nın gazına gelerek gazsız kalmadık ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu konuda bir denge politikası takip etti” ifadelerini kullandı.
“BU 6’LI MASAYI TEŞKİL EDEN PARTİLER İKTİDARDA OLSAYDI AVRUPA’NIN YAŞADIĞI SIKINTILARI AYNEN YAŞIYOR OLACAKTIK”
Rusya ve Ukrayna Savaşı üzerinden muhalefete de yüklenen Şahin, şunları söyledi: “Şimdi örnek teşkil etsin diye söylüyorum. Bu 6’lı masayı teşkil eden partiler iktidarda olsaydı Avrupa’nın yaşadığı sıkıntıları aynen yaşıyor olacaktık. Çünkü savaş çıktıktan sona Kılıçdaroğlu, ‘Rusya’ya ambargo uygulayalım, NATO ile birlikte hareket edelim’ dedi. Sayın Akşener de aynısını söyledi. Amerika ile birlikte hareket edelim. Hatta Rusya’dan almış olduğumuz S-400’leri iade edelim, dedi. Hatta Akkuyu’daki Nükleer Santrali durduralım, dedi. Yani Rusya ile Köprüler atalım. Eğer iktidarda onlar olsaydı ve bunu yapıyor olsaydı şu anda Avrupa Birliği ülkelerinin yaşadığı sorunun daha büyüğünü biz yaşıyor olacaktık. Peki, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne dedi? Biz Ukrayna’ya da Rusya’ya da sırtımızı dönemeyiz. Ukrayna da Rusya da bizim komşularımızdır, dedi.”
“ERDOĞAN SAVAŞIN İÇİNDEN BARIŞ ÇIKARMAYA ÇALIŞAN BİR LİDERDİR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya’nın yaptığı bir takım yanlışları Putin’in yüzüne söylediğini hatırlatan Şahin, “Ukrayna’ya saldırılarak yanlış yaptın, hata yaptın, dedi. Şimdi 4 bölgede referandum yaparak Rusya’ya bağlama kararını açıkladı Putin. Biz hemen açıklama yapıp bu kararı kabul etmiyoruz, dedik. Bunu söylüyoruz ama dik duruş sözünün arkasındaki duruş, dobra dobra olmak bugün artık dünyada en çok prim yapan, takdir toplayan karakter olduk. Bugün hem Zelenski ile hem de Putin ile konuşabilen başka bir lider var mı? Yok. Cumhurbaşkanımız dünyanın böyle içinden geçtiği kritik bir dönemde savaşın içinden barış çıkarmaya çalışan bir liderdir. Böyle bir lidere sahip olduğumuz için Allah’a hamd ediyoruz” şeklinde konuştu.
“20 YILI AŞKIN BİR SÜRENİN OLUŞTURDUĞU TECRÜBEYLE BU İCRAATLARINI GERÇEKLEŞTİRİYOR”
“Kriz dönemlerinde ülkelerin başında güçlü liderlerin olması lazım” diyen Şahin, şu ifadelere yer verdi: “Şuanda Avrupa ülkelerinde böyle bir lider olmadığı için sorun yaşanıyor. Eskiden Merkel vardı, siyaseti bıraktı. Şuanda onun yerine gelen başbakanın bir şeyden anladığı yok. Dünyayı da tanımıyor. Avrupa Birliği’ndeki ülkeleri de tanımıyor. Bir sorun çözme kabiliyeti yok. Bir de Macron var onun da işi gücü Recep Tayyip Erdoğan’ı kıskanmak ve sözlerine yansıtmak. İşte bu dönemlerde Recep Tayyip Erdoğan hem Türkiye, hem dünya için gereklidir. Bunu onunla uzun yıllar siyaset yapmış bir kardeş olarak söylemiyorum bir vatandaş olarak söylüyorum. Çünkü bu tür liderler kolay yetişmiyor. Recep Tayyip Erdoğan 20 yılı aşkın bir sürenin oluşturduğu tecrübeyle bu icraatlarını gerçekleştiriyor. Dünyada tanımadığı lider yok. Görev başında liderlerin en tecrübelisi kim diye sorarsanız, ilk sırada Recep Tayyip Erdoğan gelecektir.”
AK Parti hükümetlerinin 20 yıllık iktidarında Türkiye’ye önemli hizmetler yaptığını anlatan Şahin, “İktidara gelmek için 6’lı masa oluşturmuş muhalefet partileri ne yapıyor? ‘Ekonomi bitmiş, hazine sıfırı tüketmiş’ söyledikleri bu. İflas etmiş olan bir ülke vatandaşlardan olan alacağının 300 milyar lirasına yakınını almaktan vazgeçer mi? Asgari ücreti bir yılda yüzde 94 artırabilir mi? Sosyal yardımları 15 milyar liradan 40 milyar liraya çıkarabilir mi? Vatandaşın doğal gaz faturalarının yüzde 80’ini karşılayabilir mi? 6’lı masa ikide bir bir araya gelip yemek yiyorlar. Sonrasında bir bildiri yayınlıyorlar. Bunu 6 defa yaptılar. Yedincisini pazar günü yapacaklar. Bu 6’lı ittifak Allah muhafaza bir savaş çıksa bu savaşla ilgili bir bildiri açıklayana kadar savaş biter. Bunlardan bir şey olmaz. Şimdi seçilecek bir aday arıyorlar. Meral hanım ikide bir diyor ki ‘seçilecek aday arıyoruz.’ Meral Hanım Karabük’ten sesleniyorum. Ben size seçilecek bir aday söyleyeyim mi? Recep Tayyip Erdoğan’dır. Başka arayışlarınız beyhudedir” dedi.

Toplantıya Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Şahin’in yanı sıra AK Parti Karabük milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş, İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Disiplin Kurulu Başkanı Orhan Buyurman, UID MKYK üyesi Dursun Döngel, belediye başkanları ve parti mensupları katıldı. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: