Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Altınöz: “2023’te de Durmak Yok, Yola Devam “

Gündem Yayın: 30.12.2022 14:03
Altınöz: “2023’te de Durmak Yok, Yola Devam “

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz “Milletimize hizmet yolculuğumuzu Türkiye Yüzyılı ile zirveye çıkaracağız” dedi.

Bir yılı daha geride bırakırken insanlık ve millet için daha iyi, daha güzel, daha huzurlu, daha müreffeh bir yıl olması temennisiyle 2023’e girmenin hazırlıklarını yaptıklarını söyleyen Altınöz,  geride bırakmak üzere olunan 2022’yi Karabük’e ve millete hizmet yolunda dolu dolu programlarla, ziyaretlerle, açılışlarla, törenlerle, yatırımlarla, toplantılarla, buluşmalarla ve Ankara temasları ile geçirdiklerini hatırlatarak, “Ülkemizi ve şehrimizi hedeflerine ulaştırmak için her yıl olduğu gibi 2022 yılında da hiç durmadan çalıştık. Yüz Yüze 100 Gün programımız kapsamında çalınmadık kapı girilmedik gönül bırakmadık. Toplantılar, Şehir Buluşmaları, İl Danışma Meclisi Toplantıları, ziyaretler, açılışlar, törenler, kurum ziyaretleri, Ankara temasları gibi 2022 yılını dolu dolu geçirdik.

Karabük’te sosyal desteklerden sağlığa, eğitimden adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora kadar her alanda ihtiyaç duyduğu yatırımlar ve hizmetler yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. Bu yatırımların en önemlilerinden Kavşak Projesi ve Araç Çayı Rekreasyon Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte Türkiye Yüzyılına hazırdır. Yine geçtiğimiz günlerde Türkiye Yüzyılına armağanımız Millet Bahçemizin ihalesi yapılmıştır. Şehrimizin tanıtımı, yatırım yapılan bir şehir olması, toplumsal bütünlüğünü koruması, sosyal yapısının güçlenmesi gibi her konuda gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

2022 YILI MÜJDELER YILI OLDU

Altınöz, 2022 yılının müjdeler yılı olduğunun altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

“Tarihimizin en büyük sosyal konut projesinin temeli atıldı. 3600 ek gösterge ile asgari ücrete % 100 zam yapıldı. EYT sorunu çözüldü. 100 binlerce taşeron kadroya alındı. KYK borçları silindi. Çiftçilerimize, esnafımıza destek sağlandı. Türkiye Aile Destek Programı uygulamaya alınarak sosyal koruma kalkanının kapsamı genişletildi. Gabar’da petrolü milletimize müjdeledik.

Sakarya gaz sahasındaki geçen yılki Amasra -1 kuyusunda 135 milyar metreküplük doğal gaz keşfinin ardından Fatih sondaj gemimiz Çaycuma-1 sondajında denizin 3023 metre altında 58 milyar metreküplük doğalgaz keşfetti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Karadeniz’deki toplam gaz keşfinin 710 milyar metreküpe ulaştığını bildirdi. İlk yerli ve milli otomobil fabrikası “TOGG Gemlik Kampüsünü” Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümü olan 29 Ekim’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla resmi açılışı gerçekleştirildi.

Savunma sistemimiz için tarihe geçen yeni nesil insansız savaş uçağımız “Bayraktar Kızılelma” ilk uçuş testini başarı ile tamamladı. Ülkemize kazandırdığımız eserler ve hizmetler saymakla bitmiyor. Milletimize söyleyecek sözümüz, anlatacak eser ve hizmetimiz hiç bitmeyecek.

“2023’TE DE DURMAK YOK, YOLA DEVAM”

2023 yılının bir diğer anlamı ise Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümüne denk gelmesidir. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ve liderliğini yaptığı Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına girdiğimiz 2023’te çok daha büyük başarıları milletimizin emrine sunacağımıza gönülden inanıyoruz. Türkiye’yi 21 yıl boyunca, hep ‘durmak yok, yola devam’ diyerek büyüten, geliştiren, güçlendiren ve zenginleştiren Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki AK Parti hükümetimiz, Türkiye Yüzyılı hedefleriyle ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacaktır.

Bu düşüncelerle 2022 yılı içinde, tabii afetler başta olmak üzere çeşitli sebeplerle vefat eden tüm vatandaşlarımıza, vatan topraklarını müdafaa ederken şehadete yürüyen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu yıl içinde doğan evlatlarımıza, anneleriyle, babalarıyla, sevdikleriyle sağlıklı, mutlu, hayırlı bir ömür temenni ediyorum. Yeni yılın milletimize ve tüm insanlığa huzur ve refah getirmesi duasıyla hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”