Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Alaplı’da 56 çocuk sünnet olacak

Zonguldak Yayın: 27.07.2016 07:24
Yazar:
Alaplı’da 56 çocuk sünnet olacak

ZONGULDAK Alaplı Belediyesi 17. Geleneksel Sünnet Şöleni kapsamında bu yıl 56 çocuk sünnet ettirilecek. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 29 Temmuz Cuma günü yapılacak 17. Geleneksel Sünnet Şöleni için hazırlıkların tamamlandığını belirterek, “Bu yıl, ülkemizin içinden geçtiği zor süreçten dolayı, sünnet şöleninin eğlence bölümünü iptal ettik. 29 Temmuz Cuma günü sünnet çocuklarımızın giyindirilmesiyle başlayacak sünnet şölenimiz, sünnet çocuklarımızın belediyemizi ziyareti, Belediye binası önünden Hükumet Konağı’na kortej yürüyüşü, Kaymakamlık makamını ziyaret, Belediye binamızın önünde çocuklarımıza hediyelerinin verilmesi, Kuran-ı Kerim ve dua okunmasıyla sona erecek. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bu nedenle sünnet şöleninin eğlence bölümünü iptal etmenin daha uygun olacağını düşündük” dedi. Başkan Tekin, çocukların sünnetlerinin de 1 Ağustos ve 3 Ağustos tarihlerinde Kdz. Ereğli Özel Anadolu Hastanesi’nde yapılacağını belirterek, “Çocuklarımız gruplar halinde sünnet edilerek erkekliğe ilk adımı atacaklar” diye konuştu.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vezirköprü’nün tek kadın muhtarı mazbatasını aldı

Politika Yayın: 18.04.2024 16:36
İhlas Haber Ajansı
Vezirköprü’nün tek kadın muhtarı mazbatasını aldı

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde seçilen tek kadın muhtar mazbatasını ilçe kaymakamından aldı.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Vezirköprü’nün Özesentepe Mahallesi Muhtarı seçilen Şerife Ak, muhtarlık mazbatasını Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya’dan aldı. Kaymakam Özgür Kaya, “Kadınların medeni cesaret göstererek, seçim yarışında kazanıp görev almaları demokrasinin gelişmesi açısından çok kıymetli. Vezirköprü’de 161 muhtarlığımız içinde tek kadın muhtar seçilen Şerife Ak‘ı kutluyor; mahallesine ve devletimize hizmetlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Özesentepe Mahallesi Muhtarı Şerife Ak ise “İlçede başka kadın muhtar adayları da vardı. Fakat içlerinden tek ben muhtar oldum. Bütün oy veren vermeyen seçmenlerimize teşekkür ederim. Bundan sonra azalarımla mahalleme hizmet edebilmek için elimizden geleni yapacağız. Muhtarlar olarak biz devletimizle vatandaş arasındaki koordinasyonu sağlayacağı, tüm muhtar arkadaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Paylaş: