Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Akay’dan Bakan Uraloğlu’na Tepki

Manşet Yayın: 23.02.2024 10:57
Akay’dan Bakan Uraloğlu’na Tepki

Milletvekili Cevdet Akay: “Ulaştırma Bakanının Karabük’teki 268 Km’lik sathi kaplama yoldan haberi yok” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun Karabük’te yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Milletvekili Akay, bölünmüş yoldan bahseden Ulaştırma Bakanı’na sathi kaplama yollarını hatırlattı, GAR taşıma projesinin yatırım programına alınmasının teknik açıdan imkansız olduğunu ifade etti.

SAYIN BAKANIN KARABÜK’E SOMUT PROJELERLE GELMESİNİ BEKLERDİK

Ulaştırma Bakanının açıklamalarına tepki gösteren Akay, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu Karabük’e gelmiş, hoş gelmiş fakat görüyoruz ki diğer bakanlarımız gibi eli boş gelmiş. Sayın Bakanımız gerçekleştirdiği ziyarette, keşke kentimize kazandıracakları somut projeleri açıklasaydı. Fakat ne yazık ki öyle olmadı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 23 Ocak 2024 tarihinde yayımladığı en son verilere göre; Karabük’ün yollarını yaptık derken paylaştığı veriler yanlış, büyük bir müjde verir gibi açıkladığı veriler ise Karabük’ün hazin durumunu gözler önüne sermektedir.

GAR PROJESİ BU YILKİ YATIRIM PROGRAMINA ALINAMAZ

Sayın Bakan “Karabük Gar Projesi’ni bu seneye yetiştirebilirsek bu seneye, olmadı 2025’in yatırım programını alarak taşıyacağız.” demiş. Sayın Bakan sizlere bu bilgileri kim paylaşıyor bilmiyorum fakat bu açıklamayı yapmadan önce keşke iktidar partinizin Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi milletvekillerine danışsaydınız konuşmadan. Vatandaşlarımızı aldatmaya hiç gerek yok. 2024 yılı yatırım programı 13 Ocak tarihinde açıklandı ve bu proje yatırım programında yok, Cumhurbaşkanlığı Genelgesine göre ise yatırım programına alınma olasılığı yok.

116 KM BÖLÜNMÜŞ YOL YAPTIĞIYLA ÖVÜNEN İKTİDAR 268 KM’LİK SATHİ KAPLAMA YOLU GÖRMEZDEN GELİYOR

Sayın Bakan ayrıca, Karabük’ün 7 Kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 116 kilometreye çıkardık demiş. Peki Karabük’ün kanayan yarası sathi kaplama yollardan neden bahsetmedi? Sayın Bakan Karabük’ün 358 kilometrelik yol ağının 268 kilometresi Sathi Kaplama Yol, sadece 114 kilometresi ise Bitümlü Sıcak Karışım. Bu tablo vahim bir tablo, bu tablo Karabük’ün çevre illerden nasıl geride kaldığının göstergesidir. Bu durum asla kabul edilemez!

SAYIN BAKANIN SAFRANBOLU- BARTIN YOLUNU ZİYARET ETSESİNİ BEKLERDİK

Sayın Bakan ölüm yolu olan Safranbolu- Bartın yolunu da keşke ziyaret etseydi. Vatandaşlarımız sizden bu konuda bir çözüm bekliyor fakat bu konuda bir adım atmıyorsunuz” dedi. (Ramazan Öztürk)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta 90 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Eğitim Yayın: 14.06.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta 90 bin 660 öğrenci karne sevinci yaşandı.

İl genelinde anaokullarda 5 bin 950, ilkokullarda 29 bin 700, ortaokullarda 27 bin 410, liselerde 27 bin 600 olmak üzere toplamda 90 bin 660 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Zonguldak merkezde yer alan Gazi Ortaokulu’nda öğrenciler karnelerini büyük bir heyecanla aldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Ardından Okul Müdürü Tuncay Korku törende öğrencilere seslenerek, “Selçuk Bayraktar’ı, Hazarfen Ahmet Çelebi’yi, Oktay Sinanoğlu’nu, Aziz Sancar’ı, Mimar Sinan’ı örnek alın ve kendimize güvenin” dedi.

Amaçlarının Milli, manevi duyguları yüksek, ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmek Olduğunu ifade eden Zonguldak Gazi Ortaokulu Müdürü Tuncay korku şunları söyledi:

“Türkiye yüzyılın maarif modelinde de belirttiği gibi bizim buradaki amacımız sizleri Milli, manevi duyguları yüksek, Ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmektir. Alacağınız bilgilerle, eğitimle hayatta başarı olmaktır, başarılı hayat yaşanımı ve hayatın başarısını kazanmaktır.

Biz maneviyata çok önem veriyoruz. Değerlere çok önem veriyoruz. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Yıllardır bilimin temelini de akan bunu yönlendiren bizim ecdadımız oldu gurur duyuyoruz.

Binlerce isim sayabilirim. Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Harezmi, Hazarfen Ahmet Çelebi, İbn-i Sina, Oktay Sinanoğlu, o kadar sayarız Bunlar şu anda bilim varsa bunların çalışmaları ve uygulamaları sayesindedir. Yine lider olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin bağrından çıkmıştır. Aziz Sancar yine bu milletin bağrından çıkmıştır. Selçuk Bayraktar şu anda destan yazıyor ülkemiz adına. Sizin ağabeyiniz olarak bize çok güzel örnek çalışmalar ve başarılar sunmuştur. Dolayısıyla biz kendimize güveneceğiz. Kendimize inanacağız. Biz bunu önceden yaptık. Bundan sonra da yapacağız.”

Önceki yıllarda bilginin çok önemli olduğunu vurgulayan Korku, şimdi ise bilgiyi taşımanın değer kazandığını söyledi. Korku, “Artık durumlar değişti. Eskiden bilgi çok önemliydi. Bilgiyi kullanan toplumlar götürüyordu. Artık bilgiyi üreten toplumlar bayrağı taşıyor. O yüzden biz bilgiyi üreteceğiz. Üretici olacağız. Neden çok çalışacağız? Çünkü sizler bir umutsunuz. Mazlum coğrafyaların umudusunuz. Herkes bizden yardım bekler. Bakın Gazze’de Filistin’de göz göre göre katliamlar oluyor. Biz şu anda lider olsaydık o katliamlar olmazdı. Oraya adaleti de merhameti de biz götürürüz. Bu sebeple herkes çok iyi çalışmalı.” dedi.

Program çeşitli spor dallarında ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

Paylaş: