Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Akay, Enerji Altyapısındaki Eksiklikleri Anlattı

Manşet Yayın: 20.11.2023 14:53
Akay, Enerji Altyapısındaki Eksiklikleri Anlattı

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay;  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a Karabük’ün enerji altyapısı eksiklikleri anlatarak, eksikliklerin giderilmesi için de kaynak talebinde bulundu. Akay ayrıca, Yenice’nin Tır üstündeki Doğalgaz Deposunun da büyük tehlike arz ettiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Karabük Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe görüşmelerinde konuştu.

Milletvekili Akay, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a Karabük’ün enerji altyapısı eksiklikleri anlatarak, eksikliklerin giderilmesi için de kaynak talebinde bulundu.

FİLYOS LİMANINI AKTİF HALE GETİRİN

Akay; “Filyos Limanı var, Kardemir temelini atmıştır Filyos Limanı’nın ve bugünkü hâle gelmesinde çok büyük katkısı olmuştur. Bu limanın konteynır limanı ve ihracata yönelik kullanılmasıyla ilgili mutlaka faaliyete geçmesi lazım. Sizden özellikle bu konuda diğer Bakanlıklarla görüşerek bu işi aktif hâle getirmenizi talep ediyoruz. Yöre halkımızın da sanayicimizin de talebi budur. 50 milyon dolarlık ekstra bir navlun gideri söz konusudur, Gebze’den ihracatlarını yapmak zorunda kalıyorlar, bunu belirtmek de önemli bir görev olarak bize düştü” dedi.

YENİCE’NİN TIR ÜSTÜNDEKİ “DOĞAL GAZ DEPOSU” BÜYÜK TEHLİKE ARZ EDİYOR

Yenice’nin Tır üstündeki Doğal Gaz Deposunun büyük tehlike arz ettiğini ifade eden Akay;

“Doğal gaz ulaştırmayla ilgili, bölgemizde “Yenice’ye doğal gazı Ekim ayı sonuna kadar getireceğiz.” dediniz, getirdiniz fakat burada CNG sistemiyle doğal gaz veriliyor, yaklaşık 50 haneye veriliyor, 17 gün kadar yetiyor. Buradaki depolama sistemi tır üstünde, tır üstündeki bu depolama sistemi emniyet açısından çok sıkıntılı. Zaten 50 haneye on yedi gün yetiyor, sayı arttıkça buradaki süre kısalacak. Bölgemiz kar yağışının yoğun olduğu bir bölge oradaki doğal gaz sevkiyatlarıyla ilgili sıkıntılar yaşayacağız. Bunu daha düzgün hâle getirirsek memnun olacağız” dedi.

OVACIK VE EFLANİ İLÇELERİMİZ DOĞAL GAZ BEKLİYOR

Ovacık ve Eflani İlçesinin de doğalgaz beklediğini ifade eden Akay; “Bu bölgede 31/12’de Kargaz’ın belediyeyle olan sözleşmesi doluyor. O sözleşmenin yenilenip yenilenmeyeceğini de buradan ifade edelim. Eflani ve Ovacık da doğal gaz bağlanmasını bekliyor” dedi.

ENERJİ NAKİL HATLARININ ALT YAPISINI İYİLEŞTİRMEMİZ GEREKİYOR

Milletvekili Akay; “Enerji nakil hatlarıyla ilgili bölgemizde yatırımların yapılması gerektiği yerler var, yağışlarda özellikle elektrik kesintileri yoğun vaziyette. Bu önemli sorunun çözümünü talep ediyoruz” diye konuştu. (Ramazan Öztürk)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Abdullah Avcı: “Bizim için ulaşılabilir en gerçekçi hedef Avrupa kupalarına katılmak”

Spor Yayın: 09.12.2023 04:00
Kaynak: İHA

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Kupası’nda Trabzonspor’un her zaman favori olduğunu belirterek, en gerçekçi hedeflerinin Avrupa kupalarına katılmak olduğunu söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında sahasında Ahlatcı Çorum FK’yı 3-1 mağlup eden Trabzonspor’da Teknik Direktör Abdullah Avcı, rakibin oyun felsefesinden ödün vermediğini belirterek, “Zaman zaman istediklerimizi doğru uyguladık. Zaman zaman da topa sahip olduğumuzda çalıştığımız çözüm noktalarıyla ilgili birkaç organizasyon vardı. Hatta ilk gol buradan oldu, ikinci gol de buna benzer oldu” dedi.

Trabzonspor’un daha önce 9 kez kupayı müzesine getirdiğini belirten Avcı, “Trabzonspor her zaman favoridir. Bugün buna kazanarak başlamak bizim için önemli ve değerliydi. Geçen hafta kaybettiğimiz maçtan sonra bu maç bizim için bir pansumandı. Kazandık. Eksikler var. Geldiğim günden itibaren 6 lig, 1 kupa maçı oynadık. Oyun kalitesini ve oyuncu kalitesini artırmamız gerekiyor. Bunu hızlı bir şekilde yapmamız gerekiyor. Bu sene itibarıyla Trabzonspor için gerçekçi ve ulaşılır hedef Avrupa kupalarına katılmak. Türkiye Kupası’nda final oynamak. Maçlar kazanırken de bunları söylemiştim. Devre arası ve sezon sonu itibarıyla hazırlıklarımız olacak” ifadelerini kullandı.