Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

AK Parti’de İl Başkanlığı Temayülü

Politika Yayın: 17.03.2023 16:40
AK Parti’de İl Başkanlığı Temayülü

İsmail Altınöz’ün Milletvekili aday adaylığı için istifasını sunmasının ardından İl Başkanlığı binasında temayül yoklaması gerçekleştirildi

6 Yıldır AK Parti Karabük İl Başkanlığı görevini yürüten Av. İsmail Altınöz’ün milletvekili aday adaylığı için istifasını sunmasının ardından İl Başkanlığı binasında temayül yoklaması gerçekleştirildi.

İL BAŞKANLIĞI İÇİN FERHAT SALTIN ADI GEÇİYORDU
AK Parti’de İl Başkanlığı için Ferhat Salt’ın adı geçerken, İl Başkanlığı için Merkez İlçe Başkanı Özkan Çetinkaya,  Hüseyin Belke, Mehmet Deligöz ve Yıldıray Yıldırım da aday oldu. Temayül Yoklaması AK Parti Genel Merkez Karadeniz Bölgesi Sorumlusu Yahya Çelik ve Kastamonu Milletvekili Karabük Koordinatörü Metin Çelik tarafından yapıldı.

Yapılan Temayül yoklamasına İl Yönetimi, Merkez İlçe ve İlçe Yönetimleri, Belediye Başkanları İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları ile İl eski Başkanları katılırken, 195 kişi oy kullandı.
İl Başkanlığı için yapılan temayülün sonucunda AK Parti Genel Merkez Karadeniz Bölgesi Sorumlusu Yahya Çelik ve Kastamonu Milletvekili Karabük Koordinatörü Metin Çelik’in Genel merkeze rapor sunacağı ve bu rapor sonucu AK Parti Karabük İl Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağının belli olacağı ifade edildi

TEMAYÜL YOKLAMASI NEDİR?
Temayül yoklaması kimin kime destek verdiğini öğrenmek için yapılan bir oylama şeklidir.
Genelde siyasi partiler tarafından kullanılan bu yöntem seçmenin adaylardan hangisine daha fazla ilgi, meyyal gösterdiğini anlamak için kullanılan bir araştırma yönetimidir. . (Nurettin Acar)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: