Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

AK Parti Karabük Milletekilleri Şahin ve Keskinkılıç Kayıtlarını Yaptırdı

Günlük Yayın: 29.05.2023 19:09
AK Parti Karabük Milletekilleri Şahin ve Keskinkılıç Kayıtlarını Yaptırdı

AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç  Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM9 kayıt işlemlerini tamamladı.

AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, mazbatalarını görevlilere teslim ederek kayıt yaptırdı.

TBMM’ye eşi ve çocukları ile gelen Şahin, burada yaptığı açıklamada, Karabük’te sorunsuz bir seçimi geride bıraktıklarını, şimdi milletvekili olarak ayrım yapmadan kentteki herkese hizmet edeceklerini söyledi.

Kendilerine destek verenlere, en çokta teşkilatlarına teşekkür eden Şahin, “Bana göre kaybeden yok. Türk milleti kazandı, Karabük kazandı. Yoğun bir çalışma temposu içinde olacağız.” dedi.

Keskinkılıç da  Türkiye’yi ve Karabük’ü birlik ve beraberlik içinde en iyi noktalara kadar taşımak temel hedefleri olduğunu ifade etti.

Kayıt işlemlerini tamamlayan Şahin ve Keskinkılıç’a milletvekili rozetini AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt taktı.(Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”