Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Aşure dağıttı

Gündem Yayın: 28.09.2018 14:03
AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Aşure dağıttı

AK Parti Karabük Kadın ve gençlik Kolları tarafından Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara Aşure dağıtıldı. Parti binası önünde yapılan Aşure dağıtımına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gözlemdi.

Aşure dağıtımına AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarının yanınsa Parti Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.

Aşure dağıtımına katılan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saime Günal Öksüzoğlu, tüm İslam Aleminin Muharrem ayını kutladı.

Muharrem ayının maneviyatından yararlanmak için çok güzel çalışmalar yaptıklarını ifade eden AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saime Günal Öksüzoğlu, “Muharrem ayı bereket ayı dedik teşkilatlar olarak bu ayın feyz ve bereketinden nasiplenmek için aşure etkiliği düzelendik  vatandaşlarımızı sosyal medya üzerinden davet ettik. Güzel oldu çok şükür bu ayın maneviyatına yaralanmak için güzel çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.