Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ahmet Sarı İçin Veda Töreni Düzenlendi

Günlük Yayın: 28.07.2023 14:34
Ahmet Sarı İçin Veda Töreni Düzenlendi

2014-2023 yılları arasında Karabük İl Sağlık Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten Dr. Ahmet Sarı için veda töreni düzenlendi.

Sağlık çalışanları ve meslektaşları; Dr. Sarı’nın emeklerine ve hizmetlerine teşekkür etmek için etkinlikte bir araya geldi.

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü yemekhanesinde gerçekleştirilen törene İl Sağlık Müdürlüğü personelleri ve sağlık yönetimden birçok isim katıldı.

Veda töreninde konuşan Karabük İl Sağlık Müdür Vekili Op.Dr İsmail Kara, Dr. Ahmet Sarı’ya özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, görev süresi boyunca sağlık alanında gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları hatırlattı.  Aynı zamanda, Dr. Sarı’nın insana olan duyarlılığı ve personeliyle olan sıcak iletişimini anlatan Kara,  sarı’nın görev yaptıüı süre içersinde  Karabük’te sağlık hizmetlerinin önemli bir ivme kazandığını söyledi.Ahmet Sari Icin Veda Toreni Duzenlendi2

Dr. Ahmet Sarı da veda konuşmasında, Karabük halkına sağlık hizmetlerini en üst düzeyde sunabilmek için elinden geleni yaptığını ve bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm sağlık çalışanlarına ve meslektaşlarına teşekkür etti.  Karabük İl Sağlık Müdürlüğü’nün gönlünde özel bir yere sahip olduğunu ifade eden Sarı, burada edindiği güzel dostluklar ve anılarla her zaman gurur duyacağını belirtti.  Yöneticiliğin ve idari görevlerin birer emanet olduğunu  anlatan Dr. Sarı; “Büyüklerimiz, “mahkeme kadıya mülk değil” diyerek bunu en güzel şekilde ifade etmişler”  dedi.

Tören, Dr. Ahmet Sarı’ya hizmetleri için teşekkür plaketlerinin takdim edilmesiyle devam etti. Katılımcılar duygu dolu anlar yaşarken, Dr. Sarı’ya yeni görev yerinde başarılar dileyerek uğurladılar. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.