Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

8 Okula Bilişim Teknoloji Laboratuarları Kuruluyor

Gündem Yayın: 04.07.2022 13:32
8 Okula Bilişim Teknoloji Laboratuarları Kuruluyor

Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında Karabük’teki 8 Okula Bilişim Teknoloji Laboratuarı kuruluyor. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, bu 8 okuldan 4’ünde Bilişim Teknoloji Laboratuarı kurulumunun tamlandığını söyledi.

Şube Müdürü Ahmet Kabadayı ile birlikte Kapullu Ertuğrul Gazi Ortaokulu’nu ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında kurulan Bilişim Teknolojileri Laboratuarında incelemelerde bulundu.

İnceleme esnasında Okul Müdürü Ramazan Akyüz’den ve BT İl koordinatörü Taner Bekçi ve Bilgisayar Mühendisi Gürcan Yıldırım’dan Bilişim Teknolojileri Laboratuvarı hakkında kapsamlı bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Bilişim Teknolojileri Laboratuarı’nın hazır hale getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat Akbaş, Karabük’te  projenin hızlı ve başarılı bir şekilde devam ettiğini vurgulayarak, “Proje kapsamında İlimizde belirlenen 8 okulumuzdan 4 okulumuza Bilişim Teknolojileri Laboratuarı kurulumu tamamladı. Öğrencilerimiz bu laboratuardan yaz döneminde de faydalanacaklardır. “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında İlimiz genelinde önemli kazanımlar ile büyük aşama kaydettik.

Temel Eğitimde 10.000 Okul projesi ile okul fiziki durum iyileştirmesinden, öğretmenlerimize hizmet içi eğitimler düzenlenmesine, veli işbirliğinden sosyal etkinlik programlarına kadar çok yönlü bir projedir. Bu kapsamda İlimizde belirlenen temel eğitim okullarının altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda desteğini uygulamaya geçirdik. Çalışmalarımız başarılı bir şekilde devam etmektedir” dedi.  (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç hırsızlığından aranıyordu: Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken yakayı ele verdi

Kastamonu Yayın: 18.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Kastamonu’da araç hırsızlığından aranan şahıs, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanırken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Araç İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, dün ilçede iki aracın çalındığı ihbarı üzerine harekete geçerek geniş çaplı çalışma başlattı. Ekipler, yaptıkları çalışma sonucu araçları terk edilmiş halde buldu. Hırsızlığı M.G. isimli şahsın gerçekleştirdiğini tespit eden polis ekipleri, şüpheliyi Araç ilçesinde başka bir aracı kullanırken yakaladı. Ekiplerin yaptığı kontrollerde şüphelinin 1,90 promil alkollü olduğu, ayrıca ehliyetinin de bulunmadığı belirlendi. M.G.’ye ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan toplam 40 bin 468 lira para cezası uygulayan ekipler gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece ‘hırsızlık’ suçundan tutuklandı.