Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

75. Yıl Mahallesindeki SYM’de Yıl Sonu Etkinliği

Gündem Yayın: 04.06.2014 15:34

2013-2014 yılı yılsonu etkinliği 5000 Evler 75. Yıl Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenen programla gerçekleşti.

Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezinin işbirliği ile 5000 Evler 75. Yıl Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi’nde açılan okuma yazma, aile çocuk bakımı, dikiş, kuran, el sanatları, ingilizce, çocuk gelişimi ve aşçılık kurslarında eğitim alan kursiyerlere yılsonu etkinliği programı yapılarak, sertifikaları verildi.

Programın açılış konuşmasını Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman yaptı. Başkan Danışman; “Sosyal Yaşam Merkezlerinin bu kadar ilgi göreceğini tahmin etmiyorduk. Kurslara ilgi duyan bayanlar sosyal sorumluluk projesi üretti. Buradaki kursiyer hanımlar Sosyal Yaşam Merkezi binasını evleri gibi görerek sahip çıktı ben burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, MHP İl Başkanı Burhanettin Aslan, mahalle muhtarları ve Milli Eğitim Müdür Yardımcıları tarafından açılışı gerçekleştirilen el emeği göz nuru ürünleri düzenlenen yılsonu sergisiyle görücüye çıkarıldı.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: