Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

“4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” Sergisi KBÜ’de Açıldı

Gündem Yayın: 22.05.2014 14:49

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun  (TÜBİTAK)  ortaklaşa hazırladığı; Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 112 öğrenci ile 21 öğretmenin görev alarak hazırladığı  ve toplam 32 projenin yer aldığı “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” Sergisi  Karabük Üniversitesinde açıldı.

Mühendislik Fakültesi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilen serginin açılışına; Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar,  Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Alparslan Kaplan, Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri, Üniversite Dekanları ve Akademik Personeli ile öğrenciler katıldı.

“4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” nın açılış kurdelesini kesmeden fuar hakkında bilgiler veren Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mustafa Türkoğlu; “Bugün burada bulunan 32 projeyi gezme, görme ve inceleme imkâna sahip olacaksınız. Çalışmaların sergilenmesi noktasında bizlere ev sahipliği yapan başta Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal olmak üzere, Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Polat, Proje Danışmanımız Karabük Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Uluer ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Bugün burada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Karabük Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar;  “Kıymetli zamanlarını ayırarak bize eşlik eden aynı zamanda da böylesine güzel bir mekânı bizlere tahsis eden Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a çok teşekkür ederim. Projelerin yapım aşamasında emek veren öğretmen ve öğrencilerimize kutluyor. Herkese saygılar sunuyorum” dedi.

Üniversite ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yakın bir ilişkinin olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “Bu hafta içerisinde Fen Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. İhsan Uluer bana Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bir sergisi olduğunu ve bu sergide çok değişik fikirlerin yer aldığını bunu da üniversitemize davet etmek istediğini belirtti. Ben de kendisine bundan çok mutlu olacağımı ifade ettim. Mili Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitelerin iş birliği içerisinde olması demek daha üretken bir eğitim sisteminin oluşmasına katkı sağlayacaktır. Ben Sayın Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Gürpınar ve çalışanlarını bize göstermiş olduğu teveccühten dolayı kutluyorum. Bugün burada ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’ sergisine ev sahipliği yapmaktan da memnuniyet duyuyorum. Emeği geçen değerli öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederek, katkılarınızdan dolayı şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı”  sergisi açılış kurdelesini kesen; Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal ve Karabük Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar birlikte sergiyi gezdiler.

Projelerin yerinde incelenmesinin ardından “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” sergisinin açılışı sona erdi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: