Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

2 gram uyuşturucu ile yakalandı tutuklandı

Gündem Yayın: 26.08.2023 20:12
Kaynak: İHA
2 gram uyuşturucu ile yakalandı tutuklandı

Düzce’de uyuşturucu satıcısı olduğu belirlenen şahıslara karşı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Narkotik Kabahatlerle Gayret Şubesi grupları operasyon düzenlendi. Uzun müddet teknik ve fiziki takip yapan gruplar şahsı üzerinde uyuşturucu ile yakaladı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde vilayet genelinde uyuşturucu unsur satıcılarıyla uğraş bütün süratiyle devam ediyor. Bu çerçevede uyuşturucu unsur ticareti yaptığı belirlenen 1 kuşkulu Emniyet Müdürlüğü Narkotik Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü gruplarınca yürütülen çalışmalar çerçevesinde uzun müddet takip edildi. Fiziki ve teknik takibi sonucunda şahıs yapılan operasyonda yakalandı. Şahsın üzerinde yapılan aramada ise 2 gram uyuşturucu unsur yakalandı.

Şahıs, emniyet Müdürlüğünde tamamlanan süreçlerinin akabinde çıkartıldığı Sulh Ceza Mahkemesince uyuşturucu husus ticareti yapma cürmünden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ayrıca tutuklanan şahıstan uyuşturucu unsur aldığı tespit edilen 2 bireyde yakalanarak haklarında süreç başlatıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Depremzede öğrenciyi başörtülü diye okula almayan müdüre ağır ceza

Gündem Yayın: 28.09.2023 11:00
Depremzede öğrenciyi başörtülü diye okula almayan müdüre ağır ceza

Eskişehir’de mart ayında depremzede öğrencinin başörtülü olması sebebiyle özel bir okul tarafından kabul edilmemesi üzerine başlatılan soruşturma sonrasında Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından okul müdürü İ.S.’ye 89 bin 571 lira para cezası verildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in kurucusu olduğu ve halen başkanlığını yaptığı Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Çalışmaları Vakfı’na (ESBAV) bağlı bir özel okulun müdürü tarafından depremzede bir öğrencinin başörtülü olduğu gerekçesiyle okula kaydedilmediği iddia edilmişti. İddiaların ardından konuya Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu müdahil olarak, inceleme başlattı.

Deprem nedeniyle naklini Eskişehir’de bir okula aldırmak isteyen öğrencinin başörtülü olması sebebiyle okula kabul edilmemesinin din ve inanç ile cinsiyet temellerine ayrımcılık yasağına aykırılık teşkil ettiği iddialarına ilişkin yapılan incelemede karar açıklandı.

Kararda, başvuruda ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığına yer verilirken, okul müdürü İ.S.’ye oy birliği ile 89 bin 571 TL idari para cezası uygulanacağı kararlaştırıldı. (İHA)