Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

100 YILLIK TRENİ RAYDAN ÇIKARDINIZ, KINA YAKIN !

Manşet Yayın: 21.09.2023 14:53
100 YILLIK TRENİ RAYDAN ÇIKARDINIZ, KINA YAKIN !

CHP, muhtemelen 5 Kasım’da gerçekleşecek olan, 38. olağan kurultayında; hayırlısıyla, önce genel başkanını seçecek. Sonra bir dönüşüm(!) gerçekleştirecek, seçmenini motive edecek! Yani, tabanını harekete geçirecek heyecanı yaratacak!

Yerel seçimlere 6 ay kaldı. CHP tüm bunları bu kısa süre içerisinde yapmak zorunda.

Bu mümkün mü? Açıkçası, benim hiç umudum yok!

Zaman çok daraldı. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimde; AKP, başta İstanbul olmak üzere CHP’nin elinde olan belediyeleri almakta kararlı. Ciddi bir faaliyet içerisindeler.

 

Bu kurultay sıradan bir kurultay olmayacak. Şimdiden genel başkan adayları ortaya çıkmaya başladı. Özgür Özel, Örsan Kunter Öymen; şu anda mevcut isimler. Bu isimler ne dönüşümü gerçekleştirebilir nede tabanda heyecan yaratabilir. Birisi Tavşan aday damgasını yedi. Diğerinin delege desteği neredeyse hiç yok. Kılıçdaroğlu tekrar seçilirse şaşırmamak lazım. Onunda partiyi ne hale getirdiği ortada!

 

Ülkemizde, lider profili çok önemli. Bizim insanımız; liderin karizmasına, otoritesine, hitabetine, hatta boyuna posuna tav oluyor.

 

CHP tarihinde sadece bir kere, Ecevit döneminde dönüşmüştür Bu dönüşüm toplumsal baskıların sonucunda ortaya çıkmıştır. Ecevit hareketi; bir elit hareketiydi. Ecevit Türk siyasetinde entelektüel-siyasetçi örneğinin son portresiydi. CHP de siyasal modernleşme tamamen bu tipolojiyle başarılmıştır. Millet karaoğlanı bağrına basmıştır. Mevcut genel başkan da dahil bugün CHP’de ne yazık ki, böyle bir isim yok!

CHP, entelektüel birikimden kopmuş, kurucu değerlerinden uzaklaşmış, aydınlara sırtını dönmüş, ideoloji ve politika üretemeyen, muhalefet yapmaktan bile aciz bir parti haline gelmiş, daha doğrusu getirilmiştir. Son 20 yılda, dünya siyasi tarihinde hiç bir iktidara nasip olmayan bir muhalefet gördük. Bu bakımdan iktidar çok şanslı.

 

Geçenlerde, eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek ATA partiyi kurdu. partinin ana politikasını, “Atatürk’ün gerçekleştirdiği Türk devrimini, bilgi çağı gerçekleriyle yeniden yorumlayarak, yeniden Türk devrimini tasarlamak” olarak ilan ettiler. Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Bugüne kadar CHP den böyle bir cümle duyduk mu? Onu geçtim,

partide,  milletin göz bebeği ordumuza iftira atanlara  bırakın sert bir tepki vermeyi, el üstünde tutuyorlar. Atatürk’e ve cumhuriyete dil uzatanlara bile doğru düzgün tepki vermekten acizler. Millet bunları not ediyor.

 

Halkta heyecan yaratmak istiyorsan; Kurucu değerlerine tekrar döneceksin. Kuvay’i milliye ruhunu tekrar canlandıracaksın. Halkla bütünleşip, tüm ülkede adam gibi örgütleneceksin. Partideki asalakları vatan hainlerini derhal defedeceksin.

Kim yapacak bunu? 12 yılda partide 150 nin üzerinde ismi değiştirmiş, koltuğunu sağlama almak için biat kültürünü hakim kılmış, gerçek Atatürkçüleri, ulusalcıları  partiden uzaklaştırıp, onların yerine ne idüğu belirsiz isimleri doldurmuş genel başkan mı?

Yada şu ana kadar ortaya çıkan genel başkan adayları mı?

 

Başardınız ! Türk halkına umut olamadınız. Hep birlikte, 100 yıllık treni raydan çıkardınız. Kutlarım, kına yakın!

 

Raydan çıkan bir treni tekrar rayına oturtmak çok zordur. Bunu ancak gerçek bir lider başarabilir. Seçmenin ” Tamam işte budur” diyebileceği bir isim çıkmazsa CHP nin işi çok zor.

6 ay kaldı. Hadi bakalım. Allah kolaylıklar versin.

 

İlyas Erbay

İ[email protected]

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta 90 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Eğitim Yayın: 14.06.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta 90 bin 660 öğrenci karne sevinci yaşandı.

İl genelinde anaokullarda 5 bin 950, ilkokullarda 29 bin 700, ortaokullarda 27 bin 410, liselerde 27 bin 600 olmak üzere toplamda 90 bin 660 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Zonguldak merkezde yer alan Gazi Ortaokulu’nda öğrenciler karnelerini büyük bir heyecanla aldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Ardından Okul Müdürü Tuncay Korku törende öğrencilere seslenerek, “Selçuk Bayraktar’ı, Hazarfen Ahmet Çelebi’yi, Oktay Sinanoğlu’nu, Aziz Sancar’ı, Mimar Sinan’ı örnek alın ve kendimize güvenin” dedi.

Amaçlarının Milli, manevi duyguları yüksek, ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmek Olduğunu ifade eden Zonguldak Gazi Ortaokulu Müdürü Tuncay korku şunları söyledi:

“Türkiye yüzyılın maarif modelinde de belirttiği gibi bizim buradaki amacımız sizleri Milli, manevi duyguları yüksek, Ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmektir. Alacağınız bilgilerle, eğitimle hayatta başarı olmaktır, başarılı hayat yaşanımı ve hayatın başarısını kazanmaktır.

Biz maneviyata çok önem veriyoruz. Değerlere çok önem veriyoruz. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Yıllardır bilimin temelini de akan bunu yönlendiren bizim ecdadımız oldu gurur duyuyoruz.

Binlerce isim sayabilirim. Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Harezmi, Hazarfen Ahmet Çelebi, İbn-i Sina, Oktay Sinanoğlu, o kadar sayarız Bunlar şu anda bilim varsa bunların çalışmaları ve uygulamaları sayesindedir. Yine lider olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin bağrından çıkmıştır. Aziz Sancar yine bu milletin bağrından çıkmıştır. Selçuk Bayraktar şu anda destan yazıyor ülkemiz adına. Sizin ağabeyiniz olarak bize çok güzel örnek çalışmalar ve başarılar sunmuştur. Dolayısıyla biz kendimize güveneceğiz. Kendimize inanacağız. Biz bunu önceden yaptık. Bundan sonra da yapacağız.”

Önceki yıllarda bilginin çok önemli olduğunu vurgulayan Korku, şimdi ise bilgiyi taşımanın değer kazandığını söyledi. Korku, “Artık durumlar değişti. Eskiden bilgi çok önemliydi. Bilgiyi kullanan toplumlar götürüyordu. Artık bilgiyi üreten toplumlar bayrağı taşıyor. O yüzden biz bilgiyi üreteceğiz. Üretici olacağız. Neden çok çalışacağız? Çünkü sizler bir umutsunuz. Mazlum coğrafyaların umudusunuz. Herkes bizden yardım bekler. Bakın Gazze’de Filistin’de göz göre göre katliamlar oluyor. Biz şu anda lider olsaydık o katliamlar olmazdı. Oraya adaleti de merhameti de biz götürürüz. Bu sebeple herkes çok iyi çalışmalı.” dedi.

Program çeşitli spor dallarında ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

Paylaş: