Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yaşlı çifti dolandırılmaktan polis takımları kurtardı

Gündem Yayın: 22.09.2023 08:00
İhlas Haber Ajansı
Yaşlı çifti dolandırılmaktan polis takımları kurtardı

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde telefon dolandırıcıları tarafından internet bankacılığı bilgileri ele geçirilen yaşlı çiftin dolandırılmasını polis grupları önledi.

Olay, İnebolu ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, ilçede yaşayan R.K. ve N.K. isimli yaşlı çiftin telefon dolandırıcıları tarafından dolandırılmaya çalışıldığı bilgisine ulaşan İnebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları harekete geçti. Süratli bir formda çiftin meskenine giden takımlar, R.K. ve N.K.’nin telefonda biri ile konuştuğunu gördü. İkili dolandırıcıların kendilerini aramış olabileceğini söyleyen gruplar, telefonu kapattırarak birlikte bankaya gitti.

Bankada yapılan denetimlerde dolandırıcıların çiftin internet bankacılığı bilgilerini ele geçirdiğini ve 40 bin TL’lik kredi süreci yaptıklarını belirledi. Süreç iptal edilerek çiftin dolandırılması önlendi. Polis takımları olayla ilgili inceleme başlattı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.