Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yangınında köylüler seferber oldu, 3 kişi konuttan kurtarıldı

Gündem Yayın: 27.08.2023 12:24
İhlas Haber Ajansı
Yangınında köylüler seferber oldu, 3 kişi konuttan kurtarıldı

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde ahşap meskende çıkan yangında 3 yaşlı vatandaş köylüler tarafından kurtarıldı.

Yangın, Alpagut köyünde Nazif Efe’ye ilişkin ahşap konutun bodrum katında şimdi bilinmeyen nedenle çıktı. Kısa müddette dumanları fark eden köylüler durum 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. Yangında meskende bulunan 3 yaşlı vatandaş için köylüler seferber oldu. Komşularının yardımıyla konuttan çıkarılan 3 şahıstan Seher Çakıroğlu dumanlardan etkilendi. Meskendeki vatandaşları gruplar gelene kadar inançlı bir halde çıkaran köylüler alevlere de müdahale etti. Şaban Kahraman, yaşanan olaya ait “3 kişi vardı, ben birini kurtardım. Hepsi yaşlıydı.” dedi. Kahraman, “Bir kişiyi ben çıkardım. Olay yerine sıhhat ve itfaiye takımları geldi. İtfaiye takımları köylülerle birlikte alevleri denetim altına aldı. Olay yerine gelen sıhhat gruplarınca, dumanlardan etkilenen Seher Çakıroğlu, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Yangın nedeniyle meskenin bir kısmı küle dönerek kullanılamaz hale geldi.” diye konuştu.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.