Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Vali Hacıbektaşoğlu vazifesine başladı

Zonguldak Yayın: 18.08.2023 08:24
Kaynak: İHA
Vali Hacıbektaşoğlu vazifesine başladı

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu karşılama merasiminin akabinde misyonuna başladı.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Zonguldak Valiliği’ne atanan Osman Hacıbektaşoğlu Zonguldak’a geldi.

Vali Hacıbektaşoğlu’nu Valilik binası önünde Vilayet Emniyet Müdürü Sinan Ergen, Vilayet Jandarma Kumandanı Kd. Alb. Cezmi Yalınkılıç, Bot Kumandanı Hayrettin Selimoğlu, Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Yıldırım Uçar, Zonguldak Belediye Lideri Selim Alan, kurum müdürleri karşıladı.

Protokol karşılamasının akabinde Vali Osman Hacıbektaşoğlu vatandaşlarla da tokalaşmayı ihmal etmedi.

Karşılamanın akabinde konuşan Hacıbektaşoğlu, “Allah nasip etti Zonguldak’a hizmet edeceğiz. Ne kadar şükretsek azdır. Tabi bizleri Zonguldak’a hizmet etmeye layık gören sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyorum. Yeniden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya beyfendiye şükranlarımızı arz ediyorum. Zonguldak’ı dünya biliyor. Zonguldak hakikaten kimliği olan bir kent. Tükiye’nin kalkınmasında gelişmesinde çok büyük katkıları olan bir kent. Üreten bir kent işçi bir kent. Maden denince akla Zonguldak gelir. Maden denince başka madenleri bilmeyiz Taşkömürünü biliriz. Bizler Türkiye’nin her yerini izlediğimiz üzere Zonguldak’ın da her yerini izliyoruz. Türkiye’nin kıymetli projelerinden bir tanesi Filyos Vadisi. Karadeniz’de doğalgazın bulunmasıyla büyük bir ehemmiyet kazandı. Bunun ötesinde tekrar güç ve maden kenti. Çok büyük yatırımların atılımların olduğunu görüyoruz. Tabi ki çok büyük emekler var. Tabi ben Siirt vilayetinden buraya atandım. Siirt vilayetinden Batman İli Şırnak ili ayrıldı. Tıpkı şeyi Zonguldak’ta yaşadı. Fakat Zonguldak mevcut haliyle mevcut yapısıyla yeniden çok daha büyüyecektir. Vakit içerisinde hepimi göreceğiz. Zonguldak’ın coğrafik pozisyonu potansiyeli hiç bir vakit azalmamıştır. Hatta bedel kapanmıştır. Daha da değer kazanmıştır. Ben Siirt’te başladığım gün tıpkı şeyi söyledim. Tıpkı şeylere inanıyoruz hiç birşey değişmedi. Biz yalnızca çalışacağız arkadaşlar. O denli elimizde sihirli hiç birşey yok. Herkes üzere sizde bütün arkadaşlar üzere olağan insanlarız. Lakin çok çakışacağız. Emek vereceğiz. Bütün kentin dinamikleriyle kentin siyaseti belediyeleri lokal idareleri maden dediğinde üretim güvenlik semir çelikte keza kurumsal bir kapasite var. Çok büyük bir kapasite vardır. Toplumun bütün dinamikleriyle bütün muhtarlarımız daima bir arada çalışacağız”dedi.

Ardından Vali Osman Hacıbektaşoğlu, protokol üyelerini makamında ağırladı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Elbistan’da 4,0 büyüklüğünde deprem

Türkiye Yayın: 28.09.2023 10:18
Elbistan’da 4,0 büyüklüğünde deprem

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) verdiği bilgiye göre, Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 09.18’de meydana gelen depremin derinliği 14 kilometre olarak ölçüldü.