Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Üçüncü oturumda ücret maddeleri görüşüldü

Manşet Yayın: 10.07.2024 13:36
Üçüncü oturumda ücret maddeleri görüşüldü

Karabük Belediyesi Personel Anonim Şirketi ile Belediye-İş Sendikası  Karabük Şubesi arasında devam eden toplu sözleşme görüşmelerinin üçüncü oturumu yapıldı. Yapılan üçüncü oturum da ücret maddeleri görüşüldü.  

Toplu Sözleşme görüşmesi sonrası gazetemize açıklamada bulunan Belediye-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Tarık Düzyer “Karabük Belediyesi Personel A.Ş nin çalışanlarını kapsayan 01.06.2024 Tarihinden itibaren geçerli olacak toplu sözleşme görüşmelerimiz görüşmeleri 29 Mayıs 2024 Tarihinde ilk toplantı ile başlamıştı.Birinci ve ikinci toplantıda idare maddeler üzerinde anlaşma sağlamıştık. Üçüncü oturumumuzu da gerçekleştirdik. Bu oturumda ücret maddeleri görüştük. Biz sendika olarak çalışanlarımızın maddi taleplerini ilettik. Uzlaşılabilir olacak konuları kendilerine bildirdik. Belediye kanadı son çalışmasını yaparak en kısa sürede görüşmelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.