Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

TSD’nin Hırsızlarla Başı Dertte

Gündem Yayın: 03.08.2022 14:22
TSD’nin Hırsızlarla  Başı Dertte

 

Karabük Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Şubesine ait Ayak Masaj Aleti hırsızların yeni hedefi oldu. Daha önce Eğitim Araştırma Hastanesinde yine derneğe ait masaj koltuklarının para kasasını çalan hırsızlar şimdi de Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bulunan Ayak Masaj Aletindeki paraları çaldılar.

HIRSIZLAR ÜÇ. KURUŞUMUZA GÖZ DİKTİ

Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz, Gazetemize yaptığı açıklamada; “Derneğimizin telefon ve internet veya engelli arabalarının tamirinde kullanılmak üzere derneğimize gelir elde etme amacıyla Şehirlerarası Otobüs Terminaline koyduğumuz masaj aletindeki paralar hırsızlar  tarafından sürekli çalınmakta. Defalarca kilidini değiştirmemize rağmen hırsızlar kilidi kırarak  paraları çalıyor. Daha önce de Eğitim Araştırma Hastanesine koyduğumuz masaj koltuğunun para kasası çalınmıştı. Hırsızlar şimdide  Terminaldeki ayak masaj aletinde paralara dadandılar. Bizler kamu yararına çalışan bir derneğiz, hizmetlerimizi de bu doğrultuda sürdürmeye çalışıyoruz. Buralardan üç kuruş para kazanıyoruz şimdi de ona göz diktiler.  Dernek olarak işadamlarından bağış falan da alamıyoruz bizlere sadece Özel İdare destek oluyor ve  Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla da yardım çalışmalarını yapıyoruz” dedi.

İŞADAMLARIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ

İşadamlarının kendilerine sahip çıkmasını isteyen Dernek Başkanı Muhittin Yılmaz, “Bizler Kamu Yararına çalıştığımız için işadamlarının bizlere yaptığı bağışlar vergilerden düşüyor hal böyle iken yine de işadamlarımızdan gerekli desteği göremiyoruz. Derneğimize yapılacak bağış   bizim cebimize girmiyor bu bağışlarla engellilerimizin ihtiyaçlarını gidereceğiz. İşadamlarımızdan ricamız bizleri görmezden gelmesinler, bizlerde bu toplumun bir bireyiyiz. İşadamlarımız bağışlarını şartlı da yapabilirler. Bizlere destek olun” dedi.

Başkan Yılmaz, “Derneğimize bağışta bulunmak isteyenler TR400020500009402426200001 Kuveyt Türk Karabük Şubesindeki Derneğimize ait hesaba para yatırabilirler” dedi. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta 90 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Eğitim Yayın: 14.06.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta 90 bin 660 öğrenci karne sevinci yaşandı.

İl genelinde anaokullarda 5 bin 950, ilkokullarda 29 bin 700, ortaokullarda 27 bin 410, liselerde 27 bin 600 olmak üzere toplamda 90 bin 660 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Zonguldak merkezde yer alan Gazi Ortaokulu’nda öğrenciler karnelerini büyük bir heyecanla aldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Ardından Okul Müdürü Tuncay Korku törende öğrencilere seslenerek, “Selçuk Bayraktar’ı, Hazarfen Ahmet Çelebi’yi, Oktay Sinanoğlu’nu, Aziz Sancar’ı, Mimar Sinan’ı örnek alın ve kendimize güvenin” dedi.

Amaçlarının Milli, manevi duyguları yüksek, ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmek Olduğunu ifade eden Zonguldak Gazi Ortaokulu Müdürü Tuncay korku şunları söyledi:

“Türkiye yüzyılın maarif modelinde de belirttiği gibi bizim buradaki amacımız sizleri Milli, manevi duyguları yüksek, Ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmektir. Alacağınız bilgilerle, eğitimle hayatta başarı olmaktır, başarılı hayat yaşanımı ve hayatın başarısını kazanmaktır.

Biz maneviyata çok önem veriyoruz. Değerlere çok önem veriyoruz. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Yıllardır bilimin temelini de akan bunu yönlendiren bizim ecdadımız oldu gurur duyuyoruz.

Binlerce isim sayabilirim. Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Harezmi, Hazarfen Ahmet Çelebi, İbn-i Sina, Oktay Sinanoğlu, o kadar sayarız Bunlar şu anda bilim varsa bunların çalışmaları ve uygulamaları sayesindedir. Yine lider olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin bağrından çıkmıştır. Aziz Sancar yine bu milletin bağrından çıkmıştır. Selçuk Bayraktar şu anda destan yazıyor ülkemiz adına. Sizin ağabeyiniz olarak bize çok güzel örnek çalışmalar ve başarılar sunmuştur. Dolayısıyla biz kendimize güveneceğiz. Kendimize inanacağız. Biz bunu önceden yaptık. Bundan sonra da yapacağız.”

Önceki yıllarda bilginin çok önemli olduğunu vurgulayan Korku, şimdi ise bilgiyi taşımanın değer kazandığını söyledi. Korku, “Artık durumlar değişti. Eskiden bilgi çok önemliydi. Bilgiyi kullanan toplumlar götürüyordu. Artık bilgiyi üreten toplumlar bayrağı taşıyor. O yüzden biz bilgiyi üreteceğiz. Üretici olacağız. Neden çok çalışacağız? Çünkü sizler bir umutsunuz. Mazlum coğrafyaların umudusunuz. Herkes bizden yardım bekler. Bakın Gazze’de Filistin’de göz göre göre katliamlar oluyor. Biz şu anda lider olsaydık o katliamlar olmazdı. Oraya adaleti de merhameti de biz götürürüz. Bu sebeple herkes çok iyi çalışmalı.” dedi.

Program çeşitli spor dallarında ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

Paylaş: