Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Rektör Polat, KBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesini ziyaret etti

Gündem Yayın: 07.10.2021 07:34
Rektör Polat, KBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesini ziyaret etti

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Karabük Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi’ne ziyarette bulundu. Rektör Polat burada teorik eğitimlerini tamamlayarak uygulama eğitimine devam eden Diş Hekimliği Bölümü öğrencileriyle de bir araya geldi.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri İsmail Kara ve Ağız Diş Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Taylan Çebi tarafından karşılanan Rektör Prof. Dr. Refik Polat’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mehmet Özdemir eşlik etti. Rektör Polat ve beraberindeki heyet ilk olarak kliniklerde yapılan çalışmalar ve kliniklere ilişkin bilgi alarak bu sene diş hastanesinde 4. sınıf olarak eğitim gören 46 Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisiyle bir araya geldi. Geleceğin diş hekimleri ve akademisyenleri ile sohbet eden Rektör Polat, öğrencilere başarılar dileyerek ayaküstü sohbet etti.

Klinik ziyaretlerinin ardından Rektör Prof. Dr.  Refik Polat yeni dönemde Diş Hekimliği Fakültesi ile Ağız ve Diş Hastanesinin ortak çabalar neticesinde afiliasyon olduğunu belirterek; “Türkiye’de afile olan çok az Diş Hastanesinden biri de Karabük’te yer alıyor. Karabük için bu önemli bir adımdı. Öğrencilerimiz bu yıl dördüncü sınıfa geçti. Burada eğitimlerine devam ediyorlar. İnşallah eğitimleri için çok önemli olan bu aşamayı hastanemizde tamamlayacaklar ve ülkemize faydalı birer diş hekimi olarak hayatlarını sürdürecekler. Öğrencilerimizin ve Hocalarımızın burada görev almasından oldukça mutluyuz. Bu konuda emeği olan Başhekimimize ve İl Sağlık Müdürümüze teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.