Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

O KADAR KOLAY DEĞİL !

Manşet Yayın: 03.12.2023 13:39
O KADAR KOLAY DEĞİL !

Boşverin siz komplo teorisyenlerini. Etrafımız kuşatılmışmış. Bölgemiz ateş çemberiymiş. İsrailin vaadedilmiş toprakları Güneydoğu illerimizi de kapsıyormuş. Ülkemizi böleceklermiş….O kadar kolay mı? Yokluklar içerisinde bir millet 7 düvele teslim olmamış. Bugün modern ve güçlü bir orduya sahip, 85 milyon nüfuslu bir ülkeyiz. Silah sanayimiz büyük hızla gelişiyor. İnanmış ve vatanı için herseyi göze almış bir milletle kim başa çıkabilir?

 

Türkiye Cumhuriyeti  güçlü temeller üzerine inşa edilmiş bir ulus devlettir. 70 yıldır üzerimizde ne oyunlar oynandı. Tarımımızı, sanayimizi, eğitim sistemimizi kısacası gelişmemizi engellemek için, içimizdeki işbirlikçi hainlerini de kullandılar. Terörü 40 yıldır başımıza bela ettiler. Buna rağmen  yıkılmadık dimdik ayaktayız. Eskisinden çok daha güçlüyüz.

Aslında, sahte müttefikimiz ABD’nin de Türkiye’ye çok ihtiyacı var. Yaptırımlarla bizi yıldıramayaklarını onlarda anladı artık. Biz NATO’nun ikinci büyük gücüyüz. Türkiye’nin, desteği olmadan ABD’nin Ortadoğu’da  hakimiyet kurması çok zor. Fakat geçmiş olsun!, Kore’ye asker gönderen Türkiye yok artık. Gazze’deki olaylardan sonra Arap ülkeleride ABD den yüz çevirmiş durumda. Dünyanın başbelası bu ülke hızla güç kaybediyor.

 

Sahte müttefikimiz sürekli sırtımızdan hançerlerken, Avrupa ondan farklı mı? Törere verdikleri desteği bilmemize rağmen 60 yıldan fazladır Avrupa Birliği’ne (AB) üye olmak için çaba gösteriyoruz. Yeter artık, bizi hangi gözle gördükleri ortada.

Nihayet gözümüz açıldı.

 

İsmet İnönü 1964 yılında kendisine küstah ifadelerle dolu bir mektup yollayan Başkan Johnson’a cevabında;

“Yeni bir dünya kurulur ve Türkiye de bu dünyada yerini bulur” demişti.

Evet, yeni bir dünya düzeni kuruluyor ve Türkiye o düzende yerini alıyor.

 

Türkiye, BRICS ve ŞİÖ’ye entegre oluyor, Türk Devletleri Teşkilatını ekonomik ve askeri bir güç haline getirmek için büyük çaba gösteriyor. Komşularıyla güçlü

bağlar kuruyor ve kendine daha çok güveniyor.

BRICS; Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın ekonomilerini tanımlamak için kullanılır. BRICS, bu ülkelerin İngilizce isimlerinin baş harflerinden oluşuyor. BRICS ülkeleri hızlı bir gelişim içerisindeler ve 2050 dünyasında önemli bir konuma sahip olacaklar.

ŞİÖ; Şanghay İşbirliği Örgütü veya bilinen ismiyle Şanghay Beşlisi ve Şanghay Paktı, Çin, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan’ın 1996 yılında oluşturdukları uluslararası bir örgüt. 2001 yılında Özbekistan’ın katılımıyla üye sayısını altıya çıkarmıştı.

 

Türkiye’nin Batı’ya karşı Suriyeli göçmenler ve NATO gemilerinin geçtiği Boğaz’ın kontrolü gibi silahları var.

ABD’nin baskı uygulayarak ipleri elinde tutması artık pek mümkün görünmüyor.

 

NATO kartını iyi oynamalıyız. Türkiyenin  NATO’dan çekilmesi Rusya’ya karşı jeopolitik çatışmayı kaybettiği bir dönemde ittifakın birliğine ve geleceğine büyük bir darbe vuracaktır. Bunu göze alamazlar.

Türkiye’nin dünyada AB ülkelerinden farklı bir konumu var ve Rusya en yakın komşumuz. İzlediğimiz denge politikası son derece isabetlidir.

Yeni Dünya düzeninin en güçlü ülkelerinden biri olma yönünde kararlı adımlarla yürüyoruz.

Güzel günler yakındır.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.