Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ Rektörü Fatih Kırışık Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesini Ziyaret Etti

Manşet Yayın: 10.07.2024 12:26
KBÜ Rektörü Fatih Kırışık Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesini Ziyaret Etti

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Fatih Kırışık, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Sarınay’ı ziyaret etti.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Sarınay, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Fatih Kırışık’ı Rektörlük makamında ağırladı. Ziyarete Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz eşlik etti.

Ziyarette, Karabük Üniversitesi ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında yapılacak iş birlikleri, ortak çalışmalar ve projeler hakkında görüşüldü.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Sarınay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, KBÜ Rektörü Kırışık’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Rektör Kırışık, misafirperverliği için TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Sarınay’a teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.