Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük’e 2 Milyar 638 Milyon TL’lik Yatırım

Gündem Yayın: 26.07.2017 14:02
Karabük’e 2 Milyar 638 Milyon TL’lik Yatırım

İl Koordinasyon Kurulu 2017  yılı üçüncü toplantısı Vali Kemal Çeber Başkanlığında yapıldı toplantının açılışında konuşan Vali Çeber, Karabük’te 2017 yılı yatırım programının ilk yarısında 254  kamu yatırımı projesinin yer aldığını belirterek,  uygulanmakta olan projelerin toplam değerinin 2 Milyar 638 Milyon 451  Bin TL olduğunu söyledi

Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Karabük İl Koordinasyon Kurulu 2017 yılının üçüncü toplantısı İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Karabük’e atanan Kemal Çeber  ilk defa Başkanlık yaptı. Toplantıda kamu kurumları tarafından yapılan 2017 yılı yatırımları ile 2018 planlaması ele alındı.

2017  yılı programında yer alan yatırımların görüşüldüğü toplantıda, koordinasyonu gerektiren hususlar tespit edilerek yerel ve bölgesel kalkınma bakamından değerlendirmeler yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan Karabük Valisi Kemal Çeber  İl Koordinasyon İzleme Sisteminden elde edilen  raporlarına göre, Karabük’te  2017 yılının birinci döneminde Ulaştırma Sektöründe 14, Eğitim Sektöründe 30, Kültür Turizm Sektöründe 13, Tarım Sektöründe 64, Ormancılık sektöründe 66 enerji sektöründe 6, madencilik sektöründe 1, sağlık sektöründe 7, beden eğitimi ve spor sektöründe 5 ve diğer kamusal hizmetler sektöründe 48 olmak üzere toplam 254 proje ve işin yürütüldüğünü söyledi.

Vali Çeber , yürütülen 254 proje ve işin toplam tutarının 2 Milyar 638 Milyon 451  Bin TL  olduğunu belirterek, “Bu projelere önceki yıldan 895 Milyon 515 bin TL harcanmıştır. Projelerin 2017 yılı ödenekleri ise 299  Milyon 250 Bin TL’dir. 2017 yılında yürütülen 254 projenin 20 adedi bitirilmiştir. 144 adet proje üzerinde ise çalışmalar sürdürülmekte olup, 34 adet proje ve işin ihalesi beklenilmektedir. 56 adet iş ve proje ise henüz başlanmamıştır. Söz konusu projeler için dönem sonu itibariyle 74 Milyon 569 Bin TL harcama yapılmıştır. İl Koordinasyon Sisteminden elde edilen raporlara göre 2018 Yılı programı için ulaştırma sektöründe Devlet Demir Yolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından  6 proje, eğitim sektöründe İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10 proje, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 16 proje, tarım sektöründe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 11 proje, Karabük Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından 7 proje ve diğer kamu hizmetleri sektöründe Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürlüğü tarafından 10 proje olmak üzere toplam 60 proje ve iş İl Koordinasyon İzleme Sistemine girilerek teklif edilmiştir” dedi.

Vali  Kemal Çeber’in konuşmasının ardından sırasıyla Yatırımcı Bölge ve Daire Müdürleri söz alarak 2017 yılı  yatırımları ile 2018  yılında yapılacak olan çalışmalarla ilgili olarak bilgilendirme yaptılar.Vali Kemal Çeber  Başkanlığında yapılan toplantıya; Bölge Müdürleri, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ile Yatırımcı Daire Müdürleri katıldı.

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Evin bacasında başlayan yangın çatıya sıçradı

Zonguldak Yayın: 03.12.2023 16:12
Kaynak: İHA

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde meydana gelen yangında bir evin çatısı tamamen yandı. Yangında çatı katında bulunan beklettiği 1 ton fındıktan 6 çuvalı zarar gördü.

Yangın, Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Cambazlı köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Alaplı ilçesine bağlı Cambazlı köyündeki Şenol A.’ya ait 2 katlı evin bacanın tutuşması sonucu yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın evin çatısına sardı. Alaplı İtfaiyesinin müdahale ettiği yangın bir süre sonra kontrol altına alındı. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangında evin çatı bölümü komple yandı. Yangın esnasında Çatı katında bulunan 1 ton fındıktan 6 çuvalı yangından etkilenerek zarar gördüğü öğrenildi. Yangın esnasında evin çatı katında büyük çaplı maddi hasar meydana geldi.