Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

EŞEĞİ KAYBETMEK VE BULMAK

Manşet Yayın: 29.11.2023 13:11
EŞEĞİ KAYBETMEK VE BULMAK

Cumhuriyetimizin 100. Yılına emeklilere bir kereye mahsus 5000 TL ikramiye olayını, elini yüzüne bulaştıran hükümet, gelen tepkiler üzerine yeniden çalışma yapmak zorunda kaldı.

Yani, iş eşeği önce kaybettirip bulma noktasına getirdi.

Bilindiği gibi, ülkemizde, eşeği önce kaybettirip sonra buldurmak diye ünlü bir söz vardır.

Ekonomik alanda oraya buraya dönüp duran hükümetin son uygulaması, tam da bu söz doğrultusunda.

Anayasanın eşitlik uygulamasına tamamen ters bir uygulama ile emekliler arasında tam anlamıyla ayrıma neden olan hükümet, gelen tepkiler üzerine geri adım attı ve tüm emeklilere bu ikramiyeden verilmesi yönünde karar aldı.

Her konuda zigzaglar yaparak, tepki çeken uygulamalara imza atan hükümet, emekliye ikramiye konusunu da eline yüzüne bulaştırdı.

Şimdi, işi düzeltmeye çalışıyor.

Ancak, burada çok ince bir ayrım var.

Tulumbada su bittiği için zaman kazanmaya çalışıyor. Havaya saçılan paraların yanında, tuz biber parası bile olmayacak bu ikramiyeleri ödemek için işi uzattıkça uzatıyor.

Sanki, milletle alay eder gibi bir tavırla pişkin pişkin konuşup duruyorlar.

Bu işler belli bir plan, program çerçevesinde yapılır. Ciddi devletler öyle yaparlar.

Hükümetin bu son uygulaması, tam anlamıyla, eşeği önce kaybettirip sonra buldurmaya benzedi.

İnşallah eşek sahipleri, eşeği kimin kaybettirdiğini ve sonra da vermeye çalıştığının kim olduğunu anlamışlardır.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.