Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÇARŞI MERKEZİNE BAKMAKTAN ACİZ..!

Köşe Yazıları Yayın: 22.06.2023 15:34
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÇARŞI MERKEZİNE BAKMAKTAN ACİZ..!

Son zamanlarda Karabük’te çarşı trafiğindeki keşmekeşlik içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Özellikle günün belirli saatlerindeki yoğunluk şehir içi trafiğini kilit noktasına getirirken, Dron ve Radar uygulamalarından bir türlü gözünü alamayan Emniyet Müdürlüğünün bu durum maalesef umurunda değil.

Binlerce insanın yaşadığı Cevizkente giriş çıkış tek güzergahtan yapılırken, yol kenarlarına çift taraflı olarak yapılan uygunsuz parklar yüzünden yol tek şeride düşmüş durumda.

Saat Kulesinin bulunduğu güzergahta da durum pek farklı değil. Yol kenarlarına yapılan araç parkları trafiği fazlasıyla rahatsız ediyor.

Çarşı Merkezinde duraklara yapılan uygunsuz parklar yüzünden otobüs ve minibüsler yol ortasında yolcu alıp yolcu indiriyor.

Çarşı merkezinde maalesef yaya geçidi var mı yok mu diye bakmadan her koldan yola giriş yapan yayalara da cezai müeyyidelerin uygulanması gerekiyor.

Dron ve Radar uygulamalarından kesilen cezadan fazla çarşı merkezine bir girin de kotayı 5’e, 10’a katlarsınız…

Sadece Trafik Haftasında yaya geçidi uygulaması yapan Sayın Valim Fuat Gürel başta olmak üzere, maalesef şehirden çok uzak olan Emniyet Müdürümüz Sayın Kadir Yırtar ve Karabük Belediyesinin bu duruma ivedilikle çözüm bulması gerekiyor.WhatsApp Image 2023 06 22 at 15.25.27

Ha bu arada İl Trafik Komisyonu diye bir birim olması gerekiyor ama sanırım komisyon başı ve üyeleri de çok yoğun (!) olduklarından olsa gerek, bir türlü bir araya gelip de şehrin trafik sorununu çözmekten aciz durumdalar.

Öte yandan eski İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ’un emekliliğe ayrılmasının ardından davul çalınmasına neden gülüp eğlenildiği de apaçık ortada olsa gerek…

 

Gelişmekte olan ve gelişen Karabük’te;

Muhtarlar Derneği Başkanı Sayın Mehmet Özen

seni göreve davet ediyorum..!


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.