Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

“Her Dükkana, Her Eve Bir Bayrak As” Kampanyası

Zonguldak Yayın: 17.06.2014 08:58
Yazar:

ZONGULDAK Türk Ocağı Zonguldak Şube Başkanlığı tarafından Zonguldak merkezinde “Her dükkana, her eve bir bayrak as” kampanyası başlatıldı. Türk Ocağı Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Hasan Yıldırım, “Dünyanın hiçbir ülkesinde rengini şehit kanından almış bir bayrak yoktur. Her metre karesi şehit kanıyla yoğrulmuş bu kutsal ülkede maalesef bayrağımız indiriliyor. Diyarbakır 2. Hava Komutanlığı bahçesindeki Türk Bayrağının askerlerin gözleri önünde indirilişini, keza Musul’da konsoloslukta indirilişinin bir sebebi olmalı. Geçmiş dönemlerin Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer utanmadan, yüzü kızarmadan şu sözleri söyleyebilmiştir. “Öğretim programında seçilen metinler öğrencileri iyiye, güzele doğruya yöneltmeli, iyi alışkanlıklar kazandırmalıdır. Talim Terbiye ile Bayrak şiirindeki mısranın olumsuz düşünce ve davranışlara neden olacağını düşündük. Bayrak, vatan, millet sevgisi aşılayan bu şirin öğrenciler tarafından yanlış anlaşılabileceği mısraları kitaptan çıkardık. Arif Nihat Asya’nın düşünemediğini Ömer Dinçer düşünmüş. Asıl düşünen Ömer değil onu düşündüren zihniyettir. Böyle düşünürseniz birileri bayrağımızı indirir sizde koyunun kavala baktığı gibi bakarsanız. Bir kez daha söylüyoruz bayrağa kalkan elleri kırarız. Türk Ocağı olarak Allah’a bu ülkede bayrağı indirtmesin, ezanı dindirtmesin diyerek her dükkana, her eve bir bayrak as kampanyasını başlatıyoruz” dedi. Açıklamanın ardından Türk Ocağı Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Hasan Yıldırım ve beraberindekiler 100 tane bayrağı dükkanlara dağıttı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.