Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

“Her Dükkana, Her Eve Bir Bayrak As” Kampanyası

Zonguldak Yayın: 17.06.2014 08:58

ZONGULDAK Türk Ocağı Zonguldak Şube Başkanlığı tarafından Zonguldak merkezinde “Her dükkana, her eve bir bayrak as” kampanyası başlatıldı. Türk Ocağı Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Hasan Yıldırım, “Dünyanın hiçbir ülkesinde rengini şehit kanından almış bir bayrak yoktur. Her metre karesi şehit kanıyla yoğrulmuş bu kutsal ülkede maalesef bayrağımız indiriliyor. Diyarbakır 2. Hava Komutanlığı bahçesindeki Türk Bayrağının askerlerin gözleri önünde indirilişini, keza Musul’da konsoloslukta indirilişinin bir sebebi olmalı. Geçmiş dönemlerin Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer utanmadan, yüzü kızarmadan şu sözleri söyleyebilmiştir. “Öğretim programında seçilen metinler öğrencileri iyiye, güzele doğruya yöneltmeli, iyi alışkanlıklar kazandırmalıdır. Talim Terbiye ile Bayrak şiirindeki mısranın olumsuz düşünce ve davranışlara neden olacağını düşündük. Bayrak, vatan, millet sevgisi aşılayan bu şirin öğrenciler tarafından yanlış anlaşılabileceği mısraları kitaptan çıkardık. Arif Nihat Asya’nın düşünemediğini Ömer Dinçer düşünmüş. Asıl düşünen Ömer değil onu düşündüren zihniyettir. Böyle düşünürseniz birileri bayrağımızı indirir sizde koyunun kavala baktığı gibi bakarsanız. Bir kez daha söylüyoruz bayrağa kalkan elleri kırarız. Türk Ocağı olarak Allah’a bu ülkede bayrağı indirtmesin, ezanı dindirtmesin diyerek her dükkana, her eve bir bayrak as kampanyasını başlatıyoruz” dedi. Açıklamanın ardından Türk Ocağı Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Hasan Yıldırım ve beraberindekiler 100 tane bayrağı dükkanlara dağıttı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: