Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Besin zehirlenmesi yaşayan 70 kişi taburcu edildi

Gündem Yayın: 05.09.2023 20:24
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bir düğünde ikram edilen yemekten yedikten sonra besin zehirlenmesi ile hastaneye kaldırılan 70 kişi tedavilerinin akabinde taburcu edildi.

Edinilen bilgiye nazaran, olay, dün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde meydana geldi. Tezlere nazaran, mahalledeki mescitte düğün yemeği ikramı yapıldı. Tavuk, pilav ve nohudun yer aldığı yemeklerden yiyen vatandaşlar belli bir müddet sonra mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri yaşamaya başladı. Devrek Devlet Hastanesi’ne zehirlenme kuşkusuyla başvuran 70 kişi tıbbi müdahalelerinin akabinde taburcu edildi. Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü yetkilileri ikram edilen yiyeceklerden numune alarak laboratuvara gönderdi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Geleceğin Doktorları Mezun Oldu

Karabük Yayın: 13.06.2024 11:34
Geleceğin Doktorları Mezun Oldu

Karabük Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Tıp Fakültesi mezunları Prof. Dr. Saadettin Ökten Konferans Salonunda düzenlenen törenle uğurlandı. Tıp Fakültesinden mezun olan 82 öğrenci, hekimlik yemini ederek mesleğe ilk adımı attı.

Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Saadettin Ökten Konferans Salonunda düzenlenen Tıp Fakültesi Mezuniyet Törenine, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ak, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahir Kahraman, akademik ve idari personel, öğrenciler, aileleri ve davetliler katıldı.

Mezuniyet töreninde konuşan KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, “Mezuniyet törenleri insan hayatındaki önemli günlerden bir tanesidir. Bu mezuniyette bizim önce öğrencimiz olan fakat şimdi genç doktorlarımız olan evlatlarımızın önemli bir günü. Onun için onları tebrik ediyorum” dedi.

Gelecegin Doktorlari Mezun Oldu2 jpg

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ak, “Bugün burada geleceğin sağlık profesyonellerini, öğrencilerimizin mezuniyet töreninde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu anlamlı günün gurur kaynağı olan sizler uzun ve zorlu bir eğitim sürecinin ardından mesleğinizin en önemli aşamasına ulaşmış bulunuyorsunuz. Bugün mezuniyet belgelerinizi alarak yeni bir hayata adım atıyorsunuz. Bu belge sadece akademik başarınızın bir sembolü değil, aynı zamanda toplumunuza karşı olan sorumluluğunuzun da bir göstergesidir. Sizlerden her zaman etik değerleri gözeterek, insan onuruna saygı duyarak ve mesleğinizi en iyi şekilde icra ederek topluma hizmet etmenizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

KBÜ Tıp Fakültesi birincisi Benan Kahveci, “Altı sene önce bu mesleği insanların hayatına dokunabilmek ve onların yardıma en muhtaç olduğu anlarda yardımlarına koşabilmek için seçtim. Altı yıl boyunca gösterdiğim gayretin bugün burada karşılığını alıyor olmak benim için gerçekten gurur verici. Bu zorlu yolda beni her zaman destekleyen, düştüğümde kaldıran, bana her zaman inanan canım aileme sizlerin huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi 2023-2024 Yılı Eğitim-Öğretim yılında 82 öğrencisini mezun etti. Tıp Fakültesinde derece ile mezun olan öğrenciler, birinci Benan Kahveci, ikinci Buket Donuk, üçüncü Dilara Coşkun oldu.

Tıp Fakültesi birincisi Benan Kahveci, Fakülte kütüğüne pirinç plakadaki ismini çaktı.

Tıp Fakültesinin mezun olan öğrencileri daha sonra yemin ederek, hekimliğe ilk adımlarını attılar.

Mezuniyet töreninin sonunda KBÜ’lü mezunlar keplerini coşkuyla fırlatarak hekimliğe “Merhaba” dedi.