Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

AK Parti’de Referandum Çalışmaları

Gündem Yayın: 25.03.2017 14:41
AK Parti’de Referandum Çalışmaları

 

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Almanya Başbakanı Merkele sert tepki göstererek, “Merkel diyor ki; ‘Eğer ‘evet’ çıkarsa 16 Nisan’da halk oylamasında, Türkiye Avrupa Birliği’ni (AB) unutsun.’ Başınıza çalın Avrupa Birliğinizi. Zaten çözülmeye başladınız” dedi

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Karabük Temsilciliğinin açılışında konuşan Mehmet Ali Şahin, “Terör örgütlerinin en büyük hedefi, Türkiye’dir, Türkiye’de müspet istikamette milletin ruh köküne bağlı icraat yapan, ilerleyen hükümetlerdir ve özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Erdoğan’ın bir an önce Türkiye’nin başından uzaklaşmasını açıkça temenni eden, bizimle de müttefik olduğunu belirten ülkeler var. Ama Merkel diyor ki; ‘Eğer ‘evet’ çıkarsa 16 Nisan’da halk oylamasında, Türkiye Avrupa Birliğini unutsun.’ Başınıza çalın Avrupa Birliğinizi. Zaten çözülmeye başladınız. İngiltere ayrıldı. Göreceksiniz, diğer ülkeler de önümüzdeki süreçte ayrılma sürecine girecekler. ‘Efendim, Türkiye AB değerlerinden uzaklaşıyor.’ Hayır siz uzaklaşıyorsunuz. AB değerleri içinde ırkçılık, yabancı düşmanlığı, İslam düşmanlığı var mı? Hep böyle dediniz. Ama şimdi siz AB değerlerine aykırı hareket ediyorsunuz. Bunu gören bizim halkımız da ‘bunlardan bir şey olmaz’ diyor. Hz. Ömer’in anlattığı gibi, ‘Biz, İslam’dan önce sabahtan helvadan put yapar, akşama kadar ona tapar, sonra onları yerdik’ dediği gibi bunlar da ‘demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü’ diyorlar. Biz demokrasiyi de insan haklarını da hukukun üstünlüğünü de onlardan öğrenecek değiliz. Gün gelecek, demokrasinin, insan haklarının ve hukukun üstünlüğünün ne olduğunu da bizden öğrenmek durumunda kalacaksınız. Avrupa’ya sesleniyorum. Çünkü siz helvadan put yaptınız, akşam da yediniz” diye konuştu.
ŞAHİN YAZIKÖY’DE HALKA HİTAP ETTİ

Safranbolu ilçesine bağlı Yazıköy’de partisinin düzenlemiş olduğu referandum çalışmalarına katılan Mehmet Ali Şahin, burada halka hitap etti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16 Nisan’da yapılacak olan referandum neticesinde seçilme yaşının 18 indirilmesine ilişkin, “AK Parti’liler kendi çocuklarını vekil yapıp iki yıl sonra da emekli edecekler, bunlar hiç emekli, çiftçi, memur çocuğunu vekil yaparlar mı” sözünü hatırlatan Şahin, “Bunlar yalan söylüyor. Bizler halkın içinden çıkma, halkın çiftçisinin, memurunun, emeklisinin çocuklarıyız. Ben Meclis Başkanlığı yapmış, Başbakan Yardımcılığı yapmış, Adalet Bakanlığı yapmış, AK Parti’de Genel Başkan Yardımcılığı yapmış, Genel Başkan Vekilliği yapmış olan bir kişiyim. Ben Ovacık’ın Ekincik köyünden işçi emeklisi Abdullah Şahin’in oğluyum. Başbakanımız, Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım, Erzincan’ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünden Topal Dursun’un oğlu, köylünün oğludur. Dolayısıyla biz halkın içinden çıkma, halkın çiftçisinin, memurunun, emeklisinin çocuklarıyız biz. Netice itibariyle bu sözler sadece milletin kafasını karıştırmak içindir” dedi.
Halk oylamasından açık ara ‘evet’ çıkınca üzülecek olanlar olduğunu da ifade eden Şahin, “Almanya, Hollanda, Merkel çok üzülecek. Bunlar bizim hiç umurumuzda değil, bizim için önemli olan kendi ülkemizdir, bizim ne yaptığımız önemlidir. Onların ne düşündüğünün bizim için hiçbir önemi yoktur. Kandil’deki PKK terör örgütü üyeleri de bu halk oylamasından ‘evet çıkarsa biz bittik’ diye açıklama yapıyorlar ve bitecekler. Zaten şu anda terör ile ilgili mücadelede çok önemli bir aşamaya gelinmiştir. Bakın bu terör örgütünün baskısı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bu HDP önemli oy alıyordu. Şimdi bu halk oylamasında takip edin. Mesela Şırnak’ı, Ağrı’yı takip edin, ne kadar ‘evet’ çıktığını ve oradaki halkın tercihlerinin nasıl değiştiğini göreceksiniz. Çünkü onlara baskı, tehdit ve korku ile oy verdiriliyordu. Şimdi orada güvenlik güçlerimiz özellikle şehir merkezlerinde PKK terör örgütünün etkinliğini tamamını ortadan kaldırdı. Şimdi kırsala kaçtılar. 7 bin civarındaki güvenlik gücümüz kırsalda bunların yuvalarını, mağaralarını bularak oralara sakladıkları silahları bir bir ortaya çıkarıyorlar. Terör ile kapsamlı mücadele şu anda tüm şiddeti ile devam ediyor. Halk oylamasında yeni modele geçtiğimizde bu terör örgütünün çanına ot tıkayacağız. Artık böyle bir bela Türkiye’nin başında kalmayacak. Onlar da bunu görüyorlar. Onları destekleyenler de bunları gördükleri için sandıktan ‘hayır’ çıksın istiyorlar; ama bunun bir önemi yok, önemli olan milletimizin ne düşündüğüdür. O düşünceyi de 16 Nisan’da ‘evet’ olarak inşallah göreceğiz” diye konuştu.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.